Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Program do rozliczania PIT 2020 – jakie są jego zalety?

Rozliczenie PIT za 2019 rok musi zostać przez nas wykonane najpóźniej do 30 kwietnia 2020. Aby ułatwić sobie to zadanie i jednocześnie uniknąć konieczności wizyty na poczcie lub w urzędzie, warto zaopatrzyć się w program do wypełniania deklaracji podatkowych. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, unikniemy błędów w rozliczeniu, a także będziemy w stanie przesłać nasz PIT za pomocą jednego kliknięcia. Jak dokładnie to działa? Dlaczego warto korzystać z programów do obsługi PIT? Jakie są największe zalety takiego rozwiązania?

1. Intuicyjna obsługa i łatwość wypełniania deklaracji

2. Możliwość wysłania PIT przez internet

3. Oszczędność czasu i szybszy zwrot podatku

Intuicyjna obsługa i łatwość wypełniania deklaracji

PIT online 2019 jest przede wszystkim proste do wykonania, nawet jeżeli mamy kilka dokumentów wejściowych. Program cechuje prosty interfejs, a także przydatne wskazówki co do umieszczania danych w konkretnych polach. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko pomylenia się, co jest czasem szalenie łatwe w przypadku wypełniania deklaracji “na piechotę”, jeżeli nie jesteśmy księgowymi. To opcja szczególnie użyteczna dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w wypełnianiu tego typu dokumentów, ale z drugiej strony nie chcą lub nie mogą w danym momencie skorzystać z pomocy biura księgowego.

Możliwość wysłania PIT przez internet

Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie wykonać polecenie rozlicz PIT 37 online, tak samo jak przesłać deklarację dla PIT 28. Oznacza to, że nie musimy już wysyłać naszego PITa pocztą lub składać go osobiście w urzędzie – co jest szczególnie denerwujące, gdy rozliczamy się na ostatnią chwilę, oczekując na swoją kolej razem z rzeszą innych osób w niekończącej się rzeszy numerków. Dzięki programowi możemy za pomocą jednego kliknięcia złożyć nasze dokumenty w dowolnej chwili, nie wychodząc z domu, co jest bardzo wygodne i umożliwia nam uniknięcie często niebotycznych tłumów petentów w urzędach i na poczcie.

Oszczędność czasu i szybszy zwrot podatku

Szybsze rozliczenie PIT oznacza, że jeżeli mamy jakikolwiek zwrot podatku, to otrzymamy go szybciej, niż gdybyśmy wysłali deklarację pocztą tradycyjną. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy wyszła nam w rozliczeniu duża nadpłata i chcielibyśmy jak najszybciej odzyskać te pieniądze z powrotem. Korzystając z programu do rozliczeń, wysyłając PIT przez internet, a także pamiętając, by nie robić tego w ostatnim możliwym terminie możemy znacząco przyspieszyć zwrot, co pozwoli nam na osiągnięcie naszego celu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments