Wydarzenia Cieszyn

Promesa na pożarnicze auta

Fot. UM Strumień

Aż sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu cieszyńskiego otrzyma nowe samochody ratowniczo-gaśnicze.

Przyrzeczenia dofinansowania w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otrzymały 43 zastępy z województwa śląskiego. Wśród nich są także m.in. ochotnicy ze Zbytkowa i Bażonowic. W sumie wszystkie jednostki ze Śląska zyskają nowe samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości 30 760 000 zł.

W uroczystości wręczenia promes uczestniczyli również wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, europosłowie, parlamentarzyści z regionu, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim oraz śląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski.

W województwie śląskim funkcjonuje 945 jednostek, w tym 379 w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W 2018 roku OSP w całej Polsce wyjeżdżały do różnych akcji ponad 140 tysięcy razy. Wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ochotnicy współdziałali 109 tysięcy razy.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 lat temu

Akcja pisu przed wyborami to żadna łaska ludzie w OSP pracują za darmo do 65 lat nie jak w PSP do 50 lat płacimy podatki coraz więcej i żadna łaska aby zabezpieczać mieszkańców panowie karierowicze ze związków OSP i PSP.