Na sygnale Oświęcim

Propagował nazizm i niszczył banery wyborcze. Teraz ma kłopoty

Fot. Policja Oświęcim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 56-letniego mieszkańca, który na jednym z banerów wyborczych namalował swastykę, a kilka innych uszkodził. Mężczyzna jest podejrzany o propagowanie nazizmu oraz zniszczenie mienia.

W ubiegły weekend policjanci patrolujący rejon ulicy Zwycięstwa w Oświęcimiu, ujawnili kilka pomalowanych farbą banerów wyborczych. Na jednym z nich została ujawniona swastyka. Kolejną swastykę policjanci ujawnili na budynku nieopodal zniszczonych banerów.

W efekcie podjętych czynności przez policjantów pionu kryminalnego, w ciągu kilkunastu godzin ustalono, że związek z powyższymi zdarzeniami ma 56-letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut propagowania nazizmu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Do Sądu zostanie również skierowany wniosek o ukaranie mężczyzny, w związku z wykroczeniem uszkodzenia pozostałych banerów.

Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. Z kolei za uszkodzenie banerów wyborczych grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

google_news