Smacznie, zdrowo i stylowo Cieszyn

Prozdrowotne inicjatywy

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie został zainaugurowany kolejny sezon działań prozdrowotnych, adresowanych przede wszystkim do środowisk szkolnych. W sali sesyjnej spotkali się pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zasadniczą częścią spotkania było zachęcenie do współpracy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, jednostek i instytucji z terenu Powiatu Cieszyńskiego, dlatego prezentacja multimedialna działań Biura Promocji Zdrowia, została uzupełniona szczegółowym omówieniem tych działań oraz rozdaniem kompletów dokumentów uwzględniających: regulaminy, załączniki, plakaty i informacje uzupełniające.

Przedstawione zostały następujące programy:  Forum Inicjatyw Prozdrowotnych w Powiecie Cieszyńskim, Olimpiada w ramach programu polityki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu”, VII edycja „Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym”, Powiatowa Kampania Profilaktyczna „Żyj bez uzależnień”- szkolenie i konkurs na scenki teatralne, – Akademia Ruchu – edycja jesiennych nieodpłatnych zajęć ruchowych, Akcja „Bajki, które leczą” dla małych pacjentów Szpitala Śląskiego.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Barbara Kłosowska, kierownik Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Na koniec podkreśliła ogromną wagę stylu życia dla formy, samopoczucia i zdrowia oraz zaznaczyła, iż otyłość, brak ruchu, niezdrowa dieta i palenie papierosów, prowadzą do rozwoju blaszek miażdżycowych już u dzieci, zaś w efekcie nawet do zawałów serca u 20-30 latków.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments