Wydarzenia Bielsko-Biała

Przebojowy Dzień Dziecka na Giełdzie w Wapienicy. Młodzi mieszkańcy będą zachwyceni

Wiele instytucji i klubów połączyło siły, by przygotować fascynujący Dzień Dziecka na Giełdzie w Wapienicy. Młodzi mieszkańcy spotkają gwiazdy sportu, wezmą udział w licznych konkursach i zabawach, wyszaleją się na dmuchańcach i posilą wybornymi lodami. A czeka na nich jeszcze sporo niespodzianek!

5 czerwca, w niedzielę, na Giełdzie w Wapienicy przy ulicy Wypoczynkowej 78 odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka. Wyśmienita zabawa rozpocznie się już o 9.00, a potrwa do 13.00. Imprezę, organizowaną przez zarządzającą Giełdą spółkę Beskidzki Hurt Towarowy, honorowym patronatem objął Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, który ma zamiar osobiście spotkać się z młodymi mieszkańcami.

Na placu przed głównym wejściem na teren Giełdy od atrakcji będzie się mogło zakręcić w głowie. Dzieci spotkają się z piłkarzami TS Podbeskidzie oraz z siatkarkami BKS-u. Policjanci zorganizują konkursy i prelekcje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pracownicy Zakładu Gospodarki Odpadami poprzez zabawę przyswoją dzieciom ekologiczne postawy. Do dyspozycji rodziców i dzieci będzie też psycholog z Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. To okazja do konsultacji i zasięgnięcia informacji o tym, gdzie szukać stałej i kompleksowej pomocy.

Nie zabraknie też tak lubianych przez dzieci piknikowych atrakcji, jak dmuchańce, pokaz wielkich baniek mydlanych, tory przeszkód i tunele oraz możliwości pomalowania twarzy w fantazyjne wzory. Rzecz jasna, będą także pyszne lody, wata cukrowa i napoje.

– Organizowaliśmy tu już szereg imprez kulinarnych dla odwiedzających Giełdę i wszystkich mieszkańców. W tym roku postanowiliśmy sprawić radość przede wszystkim najmłodszym, a nie ma lepszej okazji, niż Dzień Dziecka. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy podopiecznych z lokalnych domów dziecka oraz dzieci z Ukrainy. Jednak zaproszeni mogą się czuć wszyscy młodzi ludzie. Do zobaczenia już 5 czerwca! – mówi Marcin Szarek, prezes Beskidzkiego Hurtu Towarowego.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments