Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Przebojowy początek roku w Bielskim Centrum Kultury

Narodowy Balet Ukrainy „Virski”. Fot. MATERIAŁY BCK

Styczniowy repertuar Bielskiego Centrum Kultury jest po brzegi wypełniony przebojowymi propozycjami i z pewnością zaspokoi rozmaite gusta. Jeśli pandemia nie stanie na przeszkodzie, czeka nas mnóstwo wzruszeń i zabawy.

11 stycznia o 18.00 prawdziwa gratka czeka miłośników baletu. W Bielskim Centrum Kultury wystąpi bowiem Narodowy Balet Ukrainy „Virski”, którego korzenie sięgają 1937 roku. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia. „Virski” odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach. Każdy występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym poziomie.

14 stycznia o 18.00 na scenie BCK pojawi się Krystian Ochman, zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland. Jego uczestnictwo w telewizyjnym show zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman nazywany był objawieniem i fenomenem, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był jako jeden z najlepszych debiutanckich singli laureatów telewizyjnego show.

W repertuarze nie mogło zabraknąć Muzycznej Ballady Europy. 19 stycznia o 18.00 usłyszymy Orkiestrę im. Telemanna ze skrzypkiem Piotrem Sadowskim. W programie utwory Corelliego, Straussa, Mozarta, Chopina, Beethovena i Moniuszki.

21 stycznia o 19.00 w „Domu Muzyki” czeka nas prawdziwy hit – koncert Starego Dobrego Małżeństwa. To najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

W BCK zaplanowano też liczne atrakcyjne imprezy, organizowane przez podmioty zewnętrze. 6 stycznia o 16.00 odbędzie się Koncert Wiedeński, 7 stycznia o 18.00 i 20.30 – koncert Golec uOrkiestra „Kolędowanie z Janem Pawłem II”, 9 stycznia o 16.00 i 19.15 – spektakl „Goło i wesoło”, 13 stycznia o 20.00 – koncert Sylwii Grzeszczak, 16 stycznia o 19.00 – koncert Queen Symfonicznie, 27 stycznia o 19.00 – koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, 28 i 29 stycznia o 17.00 i 20.00 – spektakl Kabaretu Młodych Panów „Lany poniedziałek”.

Bilety są do nabycia w BCK.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
6 miesięcy temu

Gdzie można załatwiać bilety i jaka cena.