Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Przeciwko bezkarności urzędników (foto i wideo)

Politycy lokalnych struktur Konfederacji zorganizowali dziś o 12.00 w Bielsku-Białej konferencję w sprawie  obywatelskiego sprzeciwu wobec projektu tak zwanej „Ustawy o Bezkarności”. Ma ona być głosowana w Sejmie w najbliższą środę. O wycofanie się z tego projektu do posłów PIS zaapelował Bronisław Foltyn lider bielskiej Konfederacji.

Spotkanie odbyło się przed biurem poselskim Przemysława Drabka, bielskiego posła PiS jednego z wnioskodawców kontrowersyjnego przepisu. Zakłada on wyłączenie z odpowiedzialności karnej urzędników, jeśli działali na rzecz zapobiegania lub zwalczenia choroby zakaźnej. Nowy przepis ma być wprowadzony przy okazji uchwalania ustawy o szczególnych rozwiązaniach w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

 

Zdaniem przeciwników takiego rozwiązania jest to jawne bezprawie, sankcjonowane pod płaszczykiem walki z epidemią. Bielska konferencja to cześć ogólnopolskiego protestu przeciw uznaniu bezkarności urzędników. Między innymi wszyscy posłowie PiS otrzymają dziś  pismo z apelem o nieprzyjmowanie tej ustawy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Chop z wonsem
Chop z wonsem
1 rok temu

Kiedyś stană pod murem winni koronopaniki…

Zykły Obywatel
Zykły Obywatel
1 rok temu
Reply to  Chop z wonsem

Jak widać komunizm , nazizm i ich metody Utylizowania „wrogów” przeniknęły także do Polskiego społeczeństwa . Inicjatywa Konfederacji jest słuszna . Ale takie komentarze może sobie zachowamy dla siebie. Jest 21 wiek .

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Prezydent nagrodził niedawno zasłużonych w walce z Covid-em z personelu medyczno-ratowniczego, urzędników w szpitalu w Cieszynie. Tutaj też jest działanie na rzecz zwalczania i zapobiegania wirusowi, dlaczego nie krzyże zasługi?

osscar3
osscar3
1 rok temu

Sam pomysł wprowadzenia takiego przepisu jest chory i świadczy o tym, że są świadomi swojej winy. Oby te absurdalne przepisy nie zostały uchwalone. To by postawiło władzę ponad prawem – bo wszystko można robić w imie walki z plandemią.