Wydarzenia Wadowice

Przedszkole urośnie

Zakończy się wreszcie odwieczny problem z kilkulatkami w Brzeźnicy. Niemal co roku w tamtejszym Przedszkolu Samorządowym brakuje miejsc dla sporej grupy dzieci. Ale przez wakacje placówka rozrośnie się o dwa oddziały, co oznacza, że we wrześniu będzie mogła przyjąć o pół setki malców więcej niż obecnie. To powinno z naddatkiem zaspokoić potrzeby.

Reforma edukacji, która mocno namieszała w większości gmin, w brzeźnickiej również nie przejdzie bezboleśnie. Pomoże jednak rozwiązać jeden z najbardziej palących problemów – brak wystarczającej ilości miejsc dla przedszkolaków w Brzeźnicy. Dzięki temu, że z końcem bieżącego roku szkolnego stopnieje liczba gimnazjalistów, w rozległym gmachu brzeźnickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zmieści się większe przedszkole. Zostanie na ten cel zaadaptowane skrzydło, w którym obecnie uczą się młodsze klasy podstawówki. Z kolei tam, gdzie teraz znajduje się przedszkole, powstanie żłobek. Jak już wcześniej pisaliśmy, na jego utworzenie gmina pozyskała dotację z rządowego programu Maluch Plus 2017. Został też złożony wniosek o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego adaptacji pomieszczeń na potrzeby przedszkola i kosztów funkcjonowania nowych oddziałów. Ale inwestycja zostanie przeprowadzona niezależnie od tego, czy uda się pozyskać te pieniądze.

– Gimnazjum w Brzeźnicy jest tak duże, że po jego całkowitym wygaszeniu zwolni się aż nadto miejsca na szkołę podstawową, która zajmie pomieszczenia po nim. Uczęszcza do niego ponad czterystu uczniów. Jest to młodzież nie tylko z naszej gminy, ale też z Jaśkowic i Wielkich Dróg w gminie Skawina – mówi wójt Bogusław Antos. – Z kolei w pozostałych podstawówkach mamy problem z brakiem miejsca na klasy siódme i ósme. Dlatego zamierzamy wybudować sale gimnastyczne z prawdziwego zdarzenia w Marcyporębie i Sosnowicach, dzięki czemu pomieszczenia wykorzystywane obecnie na zajęcia wychowania fizycznego można będzie przekształcić w sale lekcyjne. W Paszkówce musimy wypowiedzieć lokatorom mieszkania znajdujące się w szkole.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments