Na sygnale Sucha Beskidzka

Przekręty przy licznikach wyszły na jaw

Fot. Pixabay

Policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierujące, których samochody miały mniejsze przebiegi niż rok wcześniej w czasie przeglądu technicznego.

Dwa dni temu policjanci z suskiej drogówki realizowali na terenie całego powiatu działania kontrolno-prewencyjne „kaskadowy pomiar prędkości” . W czasie kontroli kolejnego samochodu, tym razem chevroleta kierowanego przez mieszkankę powiatu suskiego, sprawdzono dodatkowo przebieg licznika pojazdu. Jak się okazało posiadał mniejszy przebieg (o około  500 km) niż w maju 2019 roku w czasie przeglądu technicznego.

O wiele wyższą różnicę przebiegu miał pojazd, którego kierująca została zatrzymana do kontroli drogowej wczoraj w Stryszawie. W jej samochodzie hyundaiu licznik wskazywał aż o 63 tys. km mniej niż  na wykonanym wcześniej przeglądzie technicznym. Wobec podejrzenia popełnienia przestępstwa zmiany wskazań drogomierza (art. 306a KK) będą wykonywane dalsze czynności zmierzające do ustalenia, jak doszło do “korekt” i kto jest za to odpowiedzialny.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
or Well
or Well
1 rok temu

Jeździła na wstecznym.