Wydarzenia Bielsko-Biała

Przemysław Kamiński: Ożywienie ulicy 11 listopada będzie trwało jeszcze wiele lat | WIDEO

Z Przemysławem Kamińskim, zastępcą prezydenta Bielska-Białej, rozmawiamy o zarzutach skrzętnie wykorzystywanych w przedwyborczej walce.

Na swoich social mediach wyszczególnił pan osiem zaplanowanych działań mijającej kadencji. Jednym z nich było zwiększenie dofinansowania na remonty zabytkowych kamienic. Ile udało się zrobić w tej kwestii i czy dało się więcej?

Udało się wyremontować 28 kamienic w trakcie tej kadencji. W tym roku będzie remontowanych kolejnych 14. Oprócz kwot, które przeznaczane są jako dotacje dla prywatnych właścicieli, również sam Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przez programy rewitalizacyjne zrealizował kolejnych 57 budynków. Remonty były całościowe, związane między innymi z obniżaniem niskiej emisji. Bardzo duże środki są przeznaczane na ten cel.

Nadzorował pan rewitalizację placu Wojska Polskiego. Wielu twierdzi, że brakuje tam zieleni i panuje powszechna betonoza.

Pamiętajmy o tym, że to plac, nie park. Wytyczne, w jaki sposób miał zostać odtworzony, jakie miały być wykonane prace, wydawał wojewódzki konserwator zabytków. Musieliśmy się dostosować do pewnych kwestii. Na placu chcieliśmy zapewnić funkcję usługową, żeby było to miejsce spotkań czy koncertów.

Rewitalizacja placu Wojska Polskiego była elementem ożywienia ulicy 11 listopada. Do tego doszło otwarcie Punktu 11. Jednak Wojciech Borecki, kandydat na prezydenta Bielska-Białej, twierdzi, że ulica nadal umiera.

Praca nad tym, żeby ożywić ten obszar będzie trwała jeszcze wiele lat. Pamiętajmy o tym, co miasto może i gdzie ma swoje kompetencje. Tylko około 40 procent lokali w obszarze tej ulicy należy do gminy Bielsko-Biała. Z wszystkich lokali, które posiada gmina, obecnie tylko dwa nie są wynajęte. Czyli takie ładne obrazki, które pokazywał między innymi kandydat Borecki niestety mijają się z prawdą albo nie ma on świadomości, a o zgrozo, jeśli robi to celowo, kiedy pokazuje prywatne kamienice niewynajęte i robi przytyk dla władz miasta.

Jakiś czas temu Małgorzata Zarębska stwierdziła, że zakup nieruchomości na Trzech Lipkach za ponad 5 milionów to błąd i było to działanie bezcelowe, bardzo mocno uderzając w prezydenta.

Nie rozumiem podejścia pani radnej Zarębskiej i całego tego środowiska, ponieważ prezydent miasta działający jako organ zakupił 8,5 hektara gruntu, który leży w bezpośrednim otoczeniu Krzyża Milenijnego. Kwota zakupu była bardzo niska, bo po 56 zł za metr kwadratowy. Pani radna Zarębska podnosiła, że jest tam plan miejscowy, który zakazuje zabudowy. To prawda, ale dzisiejsze przepisy pozwalają również – i to się niestety dzieje na Trzech Lipkach – na grodzenie. Aktualnie mamy kolejne 60 arów ogrodzonych. Powiem szczerze, że chciałbym usłyszeć komentarz pani radnej, kiedy dany inwestor ładnie wygrodziłby ten teren i jakich wtedy używałaby argumentów w tym zakresie.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tojad
Tojad
15 dni temu

Sfera wykończyła mnóstwo drobnych działalności na 11-listopada. W normalnych państwach nie buduje się tak gigantycznych centrów handlowych w ścisłym centrum, a przynajmniej nie takich molochów.

łowca_podróbek
łowca_podróbek
15 dni temu

Kto to jest? Kamiński? Nie poznaje, na plakacie jest 20 kg młodszy.

POPIS - wa huśtawka
POPIS - wa huśtawka
15 dni temu

Kamiński z PO to mentalnie taki sam gostek jak Puda z PIS. Obaj identyczni w działaniach. Grzesiu kręcił lody w NCBR a kopertowy Przemuś w ratuszu.

Obywatel X
Obywatel X
15 dni temu

Widzę że całe Peło sobie plakaty odmłodzone o 20 lat funduje.Kamiński zdjęcie na plakatach z podstawówki jak wcześniej Nykiel.Panie wy nic nie ożywicie poza układami… nie umiecie zarządzać i nie chcecie…jesteście na stanowiskach dla samego bycia , a wasza twórczość w zarządzaniu to załatwianie dotacji i kredytów czyli tzw.odroczona studnia finansowa dla następców.jako partia Nic nie stworzyliście poza biedą,sprzedażą mienia państwowego,stadionami na euro i pendolino które się psuje,jest u nas w bieda wersji bez wyhylneń na zakretach i serwisujecie go za grubą forsę we Włoszech (zabawka że mamy coś ewropejskiegooo) …gdzie mamy 2 Polskich producentów taboru.Jak Trzaskowski z zamówieniami na… Czytaj więcej »

Last edited 15 dni temu by Obywatel X
pytający Bielszczanie
pytający Bielszczanie
16 dni temu

Przy takim geniuszu wiedzy i fachowości ul. 11 Listopada nigdy nie doczeka się ożywienia. Ciekawe komu zależy na promowaniu urzędnika który bazuje na kłamstwie ??? Mimo że ma postawione zarzuty prokuratorskie został przywrócony do pracy i nadal świadomie działa na szkodę miasta i podatników.

dziwne pytanie
dziwne pytanie
16 dni temu

W pytaniu: może być plac zgodny z założeniami i jednocześnie betonozą.