Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice

Przesiadka z pociągów do autobusów. Kolej remontuje

Rozpoczął się remont linii kolejowej do Wisły. Od 16 marca połączenia pociągów Kolei Śląskich w tym kierunku, odbywają się z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusy zastępcze na linii do Wisły będą kursować na dwóch trasach: czerwonej i zielonej.

Pierwsza z nich to linia dowożąca do Wisły – jest to kurs przyspieszony, gdzie przesiadka na autobusy będzie zapewniona w Bielsku-Białej. Korzystanie z tego wariantu polecane jest osobom, które chcą dojechać np. do Wisły, Ustronia czy Skoczowa. Druga linia – zielona dowożąca do stacji pośrednich – będzie obsługiwać wszystkie te stacje i przystanki, gdzie według rozkładu jazdy zatrzymywały się pociągi. W związku z tym ta linia jest dedykowana pasażerom, którzy podróżują w kierunku miejscowości leżących poza główną drogą, jak np. Goleszów, Pierściec, Zaborze i Zabrzeg. Przesiadki na autobusy linii zielonej będą zapewnione w Czechowicach-Dziedzicach.

Dodatkowo Koleje Śląskie będą się starały wprowadzić również specjalne autobusy na weekendy, które będą kursować z myślą o osobach podróżujących z rowerem. W związku z utrudnieniami planowane również o wzmocnienie zespołu infolinii Kolei Śląskich oraz zapewnienie informatorów w pierwszym okresie obowiązywania zmian.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
Kacper
1 rok temu

Dobrze niech remontują !!