Porady i inspiracje

Przeszczep włosów- dlaczego warto

Od zawsze marzyłeś/ – aś o pięknych i bujnych włosach, a być może w wyniku predyspozycji genetycznych Twoje włosy są rzadkie i pozbawione objętości. Być może jesteś po chorobie, w wyniku której Twoje włosy zaczęły wypadać i się przerzedzać. W młodym wieku masz dosłownie garstkę włosów na głowie, teraz jest na to prosty i skuteczny sposób. Dzięki nowoczesnym technologiom za pomocą robota Artas można w prosty i małoinwazyjny sposób dokonać przeszczepu mieszków włosowych. Jest to najnowocześniejsza metoda, która cieszy się ogromnym rezultatem i zadowoleniem wśród klientów. Koniec z nieskutecznym leczeniem preparatami różnych firm, stosowaniem środków farmaceutycznych, które również nie przynoszą pożądanych efektów.

I. Metody przeszczepu włosów

Istnieje wiele metod przeszczepu włosów, od mniej do bardziej inwazyjnych. Jedną z najbardziej skutecznych metod przeszczepu włosów jest użycie robota Artas. Zaletą tej metody jest przede wszystkim to, że należy do metod małoinwazyjnych. Jest przeprowadzana w trybie chirurgii jednego dnia. Czas trwania zabiegu to od 4 do 6 godzin, w zależności od tego jak duży będzie obszar, na którym będzie wykonywany zabieg. Zazwyczaj pierwszego dnia po zabiegu zostajemy zaproszeni na zmianę opatrunku oraz konsultację lekarską w celu uzyskania informacji jak dalej postępować. Metoda z użyciem robota Artas jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych metod jeśli chodzi o przeszczep włosów, daje najlepsze efekty. Jednym z najlepszych miejsc gdzie możemy poddać się zabiegowi transplantacji włosów przy użyciu metody robotem Artas jest klinika Sky Clinic mieszcząca się we Wrocławiu.

II. Pierwszy etap- konsultacja medyczna

Nawet przed tak mało inwazyjnym zabiegiem niezbędną rzeczą jest konsultacja lekarska, na której dowiemy się od lekarza wszystkich szczegółowych informacji o samym zabiegu, jego efektach jak również czy możemy poddać się takiemu zabiegowi. Lekarz, który będzie wykonywał zabieg przedstawi nam cały plan wykonywania zabiegu. Będzie on zawierał informacje o ilości graftów, tego jak zostaną zagęszczone włosy w wybranych fragmentach oraz wyznaczy nam linię brzegową naszych włosów. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek pytania i wątpliwości dotyczące zabiegu lekarz odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania, jak również omówi najważniejsze kwestie dotyczące samej transplantacji. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie badania struktury i jakości naszych włosów za pomocą narzędzia o nazwie dermtoskop. Dzięki temu będziemy wiedzieć jakiego zagęszczenia potrzebują poszczególne fragmenty na głowie pacjenta. Przy pomocy systemu Artas Hair Studio wykonana zostanie wizualizacja 3D po zabiegu na podstawie teraz wykonanych zdjęć. Może zdarzyć się tak, że pacjent przyjdzie z chorobą skórną głowy nawet o tym nie wiedząc, w takim przypadku najpierw koniecznie będzie wyleczenie tego problemu a następnie przystąpienie do zabiegu przeszczepu włosów, gdyż miejsce przeszczepu powinno być całkowicie zdrowe.

III. Fenomen robota Artas

Obecnie najlepsze kliniki na świecie przeszczepiają włosy wykorzystując robota Artas. Metoda ta daje najlepsze efekty dzięki temu, że jest:

  • dużo większa dokładność i precyzja przy pobieraniu mieszków włosowych w porównaniu do pracy człowieka
  • najwyższa skuteczność w porównaniu do innych metod przeszczepów włosowych
  • zabieg jest małoinwazyjny, nie pozostawia blizn i nie odczuwamy bólu po zabiegu
  • czas trwania zabiegu, dzięki wykorzystaniu tej metody jest dużo bardziej skrócony, porównując do metod tradycyjnych
  • szybo widoczne efekty zabiegu, które wyglądają naturalnie, a nie sztucznie, jak to ma miejsce w przypadku stosowania innych metod
  • czas rekonwalescencji po zabiegu jest dużo krótszy niż w przypadku innych metod
IV. Przebieg zabiegu przeszczepu włosów

Robot Artas jest wyposażony w najlepszy system, który sam identyfikuje i wybiera najlepsze jakościowo włosy, które nadają się do przeszczepu. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii chroni cebulki włosów przed ich uszkodzeniem oraz naruszeniem ich naturalnej struktury, dzięki czemu szansa na zadowalające efekty zabiegu znacznie się zwiększa. Jest to jedyna obecnie stosowana metoda, która nie uszkadza mieszków włosowych podczas zabiegu. W drugim etapie robot Artas wykonuje serię nakłuć w obszarze biorczym u pacjenta. Pracę robota steruje i nadzoruje oczywiście lekarz, który jest odpowiedzialny za zabieg. Kontrolowane są przede wszystkim kąt oraz głębokość nakłuć, właściwe i jednakowe odstępy między jednostkami mieszkowymi. Robot potrafi dostosować odpowiedni kąt wykonywanego nakłucia, dzięki temu można w łatwy sposób dostosować kierunek wzrostu włosów. Oczywiście cała implantacja odbywa się przy pomocy zespołu medycznego, który został do tego odpowiednio przygotowany.

V. Zalecenia zabiegowe po przeszczepie włosów

Aby efekty zabiegu pojawiły się u nas jak najszybciej oraz aby były one trwałe należy zastosować się do zaleceń wystawionych przez lekarza, który wykonywał zabieg. Jednym z takich zaleceń będą z całą pewnością maści i leki, które pacjent będzie musiał stosować. Należy przez okres kilku dni starać się nie dotykać głowy z przeszczepionymi włosami, jak również nie drapać się w tych miejscach. Dobrze, aby pacjent pierwszego dnia po zabiegu spał w pozycji półsiedzącej z głową uniesioną do góry. Od piątej doby po zabiegu pacjent powinien zacząć pielęgnować skórę głowy przez polewanie jej letnią wodą z częstotliwością 2-3 razy dziennie. Dopiero w dziesiątej dobie od wykonania zabiegu pacjent może umyć skórę głowy i wykonać delikatny jej masaż samymi opuszkami palców. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu należy unikać dużej aktywności fizycznej oraz aktywności seksualnej. W czasie zaleconym przez lekarza, który wykona zabieg należy powstrzymać się od stosowania różnych kosmetyków do stylizacji włosów, jak również od ich suszenia czy prostowania. Stosując się w 100% do zaleceń naszego lekarza będziemy mogli się cieszyć za kilka miesięcy bujną fryzurą, a efekt ten będzie się utrzymywał bardzo długi czas.

VI. Cena przeszczepu włosów

Cena każdego wykonanego zabiegu jest ustalana indywidualnie. Aby go ustalić należy przyjść indywidualnie do kliniki aby ustalić z lekarzem indywidualną cenę przeszczepu. Lekarz przeprowadzi wówczas obszerny wywiad lekarski, oceni stan naszych włosów oraz skóry głowy. Dzięki aplikacji Artas Hair Studio będzie można przeprowadzić wizualizację stanu włosów pacjenta po zabiegu. Jeśli problem wypadania włosów źle wpływa na Twój komfort oraz samopoczucie, a boisz się, że cena zabiegu będzie przerastała Twoje możliwości finansowe nic bardziej mylnego. Dzięki elastycznym formom finansowania jakie oferuje nasza klinika najnowocześniejsze formy technologii przeszczepu włosów są w zasięgu Twojej ręki. Nie masz całej gotówki, żaden problem, możemy rozłożyć koszty zabiegu na wygodne raty 0%, płacisz tylko za zabieg, żadnych dodatkowych odsetek, z tytułu rozłożenia kwoty na raty. Gdy koszt zabiegu nie stanowi już bariery, łatwiej jest podjąć decyzję i zmienić wreszcie w swoim życiu na lepsze.

VII. Zalety wykonania zabiegu przeszczepu włosów

Do zalet leczenia łysienia i wypadania metodą przeszczepu włosów jest fakt, że bardzo często wystarczy jedynie pojedyńczy zabieg, aby pojawiły się zadowalające efekty. Dodatkową zaletą są warunki w jakich odbywa się zabieg przeszczepu, jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i poczucie komfortu u pacjenta. Sam zabieg charakteryzuje bardzo mała inwazyjność, a co za tym idzie najczęściej po zabiegu nie występują żadne poważne powikłania. Pacjent nie odczuwa większego dyskomfortu i bardzo szybko dochodzi do pełni sprawności. Niewątpliwie kolejną zaletą zabiegu przeszczepu włosów jest możliwość zakrycia blizn, które powstały m.in w wyniku chorób zapalnych skóry czy urazów szyi oraz głowy. W zależności od wyboru metody przeszczepu jest możliwość przeprowadzenia tego zabiegu u osób, które mają tendencję do powstawania przerostowych blizn. Popularność zabiegowego leczenia łysienia i wypadania włosów sprawia, że w obecnych czasach zabieg przeszczepu włosów można wykonać w każdym większym mieście w Polsce.

VIII. Wady wykonania zabiegu

Jak każdy zabieg, który ma swoje zalety, posiada także i wady. Tutaj na szczęście nie jest ich dużo i są myślę bardzo małe, czasami niezauważalne. Jedną z takich wad może być wystąpienie kilka dni po zabiegu bólu głowy. Kolejną wadą jest efekt, na który trzeba poczekać od 3 miesięcy do nawet roku czasu, ale z całą pewnością warto, gdyż efekty na pewno się pojawią.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments