Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Przewodnik po bielskich muralach

„Bielsko-Biała. Murale” to tytuł przewodnika opisującego ścienne malowidła, które w ostatnich latach powstały w stolicy Podbeskidzia. Można go otrzymać – bezpłatnie! – w Galerii Bielskiej BWA oraz w Informacji Turystycznej przy placu Ratuszowym.

Przewodnik jest podręczną, ponad 40-stronnicową książeczką, wydaną w języku polskim i angielskim. Zaprezentowano w nim 18 malowideł zrealizowanych w Bielsku-Białej w latach 2008-2016. Znajdują się one na budynkach w centrum miasta, więc wszystkie można obejrzeć w czasie krótkiego spaceru. 

Bielskie murale powstały w ramach projektu “oBBraz miasta”, trzykrotnie realizowanego przez Galerię Bielską BWA przy współpracy z Fundacją Galerii Bielskiej i bielskim Urzędem Miejskim, międzynarodowych rezydencji artystycznych “Beyond Time/Poza czasem” organizowanych przez BWA, a także dzięki współpracy Bielska-Białej z miastami partnerskimi.

25 stycznia, o 18.00, w Klubokawiarni Aquarium w bielskim BWA odbędzie się spotkanie “Gdy na ulicy rządzi sztuka” połączone z promocją przewodnika. Będzie to okazja, aby porozmawiać z 10 twórcami bielskich murali (w sumie malunki tworzyło 24 artystów). Spotkanie jest otwarte dla publiczności.

google_news