Wydarzenia Cieszyn

Przewoźnik obiecuje połączenia kolejowe, ale po wakacjach

Zdjęcie: Michał Cichy

Koleje Śląskie przekazują wieści, według siebie “dobre”,dotyczące powiatu cieszyńskiego.

Spółka przypomina w komunikacie, że od 30 czerwca br. pociągi do Zakopanego (np. przez Bielsko-Białą) będą kursowały codziennie. Podkreśla się jednak, że w związku z trwającym remontem, stacja końcowa jest czasowo przeniesiona. Czyli trochę jak pociągi do Wisły, które w praktyce są autobusami.

Ważne

Według informacji KŚ od 15 października br., pociągi Kolei Śląskich ruszają liniami S6 oraz S76 do Wisły. Obsługa relacji Cieszyn – Goleszów (linia S61) natomiast rozpocznie się 4 września 2022 r. Dojedziemy zatem połączeniem kolejowym z Cieszyna do Wisły, bezpośrednio lub z przesiadką.

Przewoźnik informuje też o swoim przystąpieniu do nowego kanału sprzedaży. Bilety będzie można zakupić za pośrednictwem serwisu Bilkom, czyli strony internetowej o tej samej nazwie. Pełna wygoda zatem. Pozostaje już tylko mieć za co płacić, czyli w powiecie cieszyńskim czekać na rzecz w sumie dosyć istotną dla kolei – pociągi.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wispal
Wispal
1 rok temu

Powinien jeździć pocia z Wisły do Cieszyna bez przesiadki na 8.00 rano zeby dzieci mogły z Wisły przyjechac do szkoły

Polak
Polak
1 rok temu

Proszę przypomnieć panie cichy któż to te połączenia kolejowe likwidował w 2005 i dlaczego do tej pory nie gnije w mamrze!

pulman
pulman
1 rok temu
Reply to  Polak

W PRL-u to były czasy rozkwitu połączeń, pasażerowie wsiadali do wagonów przez okna jeśli przez drzwi się nie dało, tak chętnie jeździli, kto to zlikwidował, czemu nie gnije w mamrze.

Izabella Konstantynopolitańczykówna
Izabella Konstantynopolitańczykówna
1 rok temu

A to ciekawe. z rzadka koleje konsultują, pytanie tylko kiedy.

Don Juan
Don Juan
1 rok temu

Hm, “połączenia klejowe”? Chłopaki wolą połączenia Tymczasowe.