Wydarzenia Cieszyn

Przybywa chorych na Śląsku. 14 tys. górników w kolejce do badań przesiewowych

Fot. Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, związanej z koronawirusem.

Mamy 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19, z czego 53 dotyczą województwa śląskiego.


Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego, podaje szczegóły. Dodatnie okazały się próbki pobrane i przebadane pod kątem obecności koronawirusa: 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 72, najmłodszy 24 lata), 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 47, najmłodszy 7 lat), 3 mieszkańców Żor (2 młodych i starszy), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (dziecko i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Bytomia w sile wieku, 8 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 55, najmłodszy 29 lat), mieszkańca Zawiercia w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 76, najmłodszy 14 lat), 2 mieszkańców Tychów (starszy mężczyzna i kobieta w sile wieku), 10 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 54, najmłodszy 4 lata), 2 mieszkańców Rybnika w średnim wieku, 4 mieszkańców Świętochłowic (najmłodszy 14, najstarszy 48 lat) i 3 mieszkańców Zabrza (nastolatek, młody i w sile wieku).

14 kolejnych mieszkańców Śląska wyzdrowiało. Tylko jeden z nich wymagał hospitalizacji, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarsza osoba wyleczona ma 66 lat – to mieszkanka Katowic, najmłodsza 2 lata – to mała mieszkanka Rybnika. W sumie w województwie śląskim są 1953 osoby wyleczone.

– Na tę chwilę mamy 4200 zakażonych górników, z czego 3356 to pracownicy kopalń wyłonieni w badaniach przesiewowych. Łącznie do tej pory wykonano ponad 47 tys. badań przesiewowych. Dziś ruszył drugi etap testów w kopalni Zofiówka, jutro ruszają badania górników kopalni Ziemowit, w czwartek zaś KWK Marcel. Łącznie do końca tygodnia planowane jest przetestowanie kolejnych blisko 14 tys. pracowników zakładów górniczych – wyjaśnia Alina Kucharzewska.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jak to jest, że tutaj jest informacja iż przybywa chorych na Śląsku a w necie jest informacja z tego samego ministerstwa plus wojewoda, że są wreszcie lekkie spadki na Śląsku?

trelek
trelek
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

no proste, wciąż przybywa ale w mniejszym tempie, tak trudno to zrozumieć? Przez “spadki” należy rozumieć wyhamowanie przyrostu, jak przybywało 250 dziennie a teraz 120 to znaczy, że nastąpił spadek przyrostu, choć w liczbach bezwzględnych wciąż rośnie….

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  trelek

Nie wszyscy łatwo rozumieją. W liczbach bezwzględnych czyli trzeba zamienić na procenty, wtedy najlepiej widać względność. Po co opowiadać o spadku z dnia na dzień (chwilowym) kiedy cały czas rośnie i sytuacja jest nieustabilizowana?