Porady i inspiracje

Przysmaki dla psa. Które smakołyki dla psa są zdrowe?

Twój psiak kocha smakołyki. Nieważne, ile ma lat. Nie interesuje go przy tym, czy przysmak dla psa czyści zęby, usuwa kamień i świetnie wpływa na trawienie. Liczy się to, że pachnie kusząco, a smak ma taki, że nie sposób się mu oprzeć.

Skoro tu jesteś, wiesz dobrze, że to Ty musisz sprawować kontrolę nad jedzeniem pupila, bo on sam nie zna granic w tym temacie. Bez Ciebie Twój czworonożny przyjaciel może sobie narobić szkody. Co gorsza, Ty także możesz mu zaszkodzić. Wystarczy zwykły brak wiedzy, by miłe chwile z przekąską skończyły się tragicznie. Dlatego zobacz, jak wybierać i stosować smaczki bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Smaczki dla psa. Czego nie powinny zawierać?

Czy wszystkie ssaki mogą spożywać to samo? Zdecydowanie nie. Dlatego w pierwszej kolejności zrezygnuj ze składników, które źle wpłyną na Twojego czworonoga. 

Czekolada, słodycze z ksylitolem, rodzynki i winogrona z miejsca powinny znaleźć się na zakazanej liście, ponieważ mogą powodować wymioty i uszkodzić psie narządy wewnętrzne. Podobnie czosnek, cebula, ziemniaki, pieprz i czerwona papryka mają bardzo zły wpływ na układ pokarmowy i moczowy. Do pokarmów zabronionych dopisz jeszcze kawę i herbatę, orzechy makadamia, kukurydzę i potrawy bardzo tłuste lub silnie słone.

Niebezpieczne są również gotowane kości, które psy żują z zapamiętaniem. Drobiowe mogą rozłupać się na ostre kawałki, które uszkodzą przewód pokarmowy. Z kolei wołowe i wieprzowe często powodują zaparcia.

Przekąski dla pupila, które dobrze wpłyną na jego zdrowie.

Co wybrać, skoro lista zakazanych składników jest tak długa? Najlepsze będą suszone, nieprzetworzone smakołyki mięsne. Tak zwane suszaki z uszu, jelit czy serc zapewnią psu zabawę na kilka godzin. Mogą to być gryzaki odwłoszone, jednak nie powinny być wybielane. Dlaczego? Ponieważ do wybielania używa się składników chemicznych i trudno będzie Ci sprawdzić, czy są bezpieczne.

Jeśli wolisz, możesz też dawać psiakowi pałeczki lub przekąski w formie ciasteczek. Zawsze sprawdzaj przy tym kraj produkcji. Omijaj szerokim łukiem smaczki z Chin, gdzie standardy jakościowe są niskie. Wybieraj przekąski europejskie lub produkowane w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Odróżniaj przy tym kraj dystrybucji od producenta.

Twój pupil chce ich ciągle. Kiedy stosować przysmaki dla psa?

Przekąski z definicji powinny stanowić urozmaicenie w psiej diecie, ponieważ stanowią dodatkowe kalorie. Dlatego oferuj je pupilowi jako nagrodę, a nie zamiast posiłków. Przysmaki dla psa świetnie sprawdzają się przy treningu metodą pozytywnego wzmocnienia. Po wyjątkowo poprawnym wykonaniu polecenia lub nauce nowej sztuczki psiak może dostać smakołyk, co utrwali efekty Waszej wspólnej pracy.

Czym nie powinien być przysmak? Codziennością. Wtedy pies traci motywację do ich zdobycia. Smaczne kąski nie mogą też zastąpić głaskania, miłych słów i przytulania zwierzęcia. Samym smakiem nie zbudujesz z nim dobrej relacji – nawet jeśli jego oczy mówią Ci na widok przekąski coś innego.

Duże smakołyki dla psa, czyli gryzaki. W czym tkwi ich urok?

Przysmak dla psa może zawierać składniki dentystyczne, dobrze wpływać na zdrowie stawów czy sierść zwierzęcia. Można też znaleźć takie, które wzmocnią odporność lub usprawnią pracę wątroby czy trzustki. Duże smakołyki zaspokajają odruchową potrzebę gryzienia. A to sprawia, że opiekunowie zwierząt czasem niepotrzebnie ich nadużywają.

Chcesz znaleźć miejsce, w którym kupisz zdrowe przysmaki dla psa? Sprawdź Bazarpupila.pl. My też mamy psy i koty, które kochamy bezgranicznie. Wiemy, jak wybrać przekąski dobre dla naszych pupili i tylko takie dodajemy do oferty prowadzonego przez nas sklepu internetowego.

google_news