Wydarzenia Żywiec

Przyspieszone zatrzymają się w Łodygowicach Górnych!

Fot. Paweł Szczotka

Od dzisiaj (12 marca) obowiązuje nowa korekta rozkładów jazdy, a – jak informują sołtys Łodygowic Michał Kubiniec i radny gminy Łodygowice Filip Szymik – za dwa miesiące na przystanku Łodygowice Górne zatrzymywać się będą cztery dodatkowe pociągi!

Obecnie w dni robocze przez przystanek Łodygowice Górne przejeżdżają trzy pociągi przyspieszone relacji Katowice – Żywiec, które się nie zatrzymują. Sołtys Michał Kubiniec i radny Filip Szymik mówią, że wielu mieszkańców dojeżdżających do pracy i szkół w Bielsku-Białej czy nawet w Katowicach zwracało uwagę, że przydałoby się, aby popołudniowe pociągi przyspieszone zatrzymywały się nie tylko w Łodygowicach, ale i w Łodygowicach Górnych.

I tu mamy bardzo dobrą wiadomość! Od 15 maja trzy pociągi przyspieszone zatrzymają się w Łodygowicach Górnych. Będą to kursy o 15.19, 16.30 i 17.21. Kurs z 15.19 zatrzyma się również dodatkowo w Pietrzykowicach Żywieckich. Ale to jeszcze nie wszystko, bo po dłuższej przerwie przywrócony zostanie kolejny pociąg przyspieszony Katowice – Żywiec, który także zatrzyma się w Łodygowicach Górnych o 18.33 – podkreślają sołtys Michał Kubiniec i radny Filip Szymik.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łodygowican
Łodygowican
1 rok temu

Łodygowice górne są lepsze od dolnych bo w Łodygowicach dolnych są wsioki

Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Dlaczego nie w Łodygowicach dolnych? Tam jest peron z dwoma torami i jest to jednak centrum Łodygowic!! Kiedyś zatrzymywały się w dolnych i było dobrze dla wszystkich mieszkańców.

Szymon
Szymon
1 rok temu
Reply to  Stanisław

W dolnych już się zatrzymują, teraz będą też w górnych. A poza tym w górnych więcej ludzi zawsze wsiada