E-edukacja Cieszyn

Przyszli mundurowi z wizytą u cieszyńskich policjantów

Fot. KPP Cieszyn

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie odwiedzili policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Młodzież przyglądała się pracy technika kryminalistyki, zaznajamiała się z wyposażeniem radiowozów, a także poznawała tajniki pracy prewencyjnej. Przyszli mundurowi dowiedzieli się także, z jakich etapów składa się proces rekrutacji i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem do policji.

Policjanci z cieszyńskiego garnizonu cyklicznie spotykają się z uczniami szkół średnich, aby edukować ich w zakresie bezpieczeństwa. W środę 13 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie gościła klasa mundurowa z Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie.

Spotkanie przeprowadził profilaktyk cieszyńskiej komendy – aspirant Sebastian Marko. Podczas spotkania komisarz Piotr Jakubiec – ekspert z Zespołu Kadr i Szkolenia, przybliżył uczniom proces rekrutacji do Policji, zachęcając jednocześnie do wstąpienia w policyjne szeregi. Uczestnicy prelekcji przyglądali się pracy technika kryminalistyki, który zaprezentował sprzęt wykorzystywany do badania miejsca przestępstwa, w tym m.in. do zabezpieczenia śladów linii papilarnych.

Młodzi mundurowi poznawali tajniki służby prewencyjnej, a także zaznajamiali się z elementami wyposażenia indywidualnego policjantów i sprzętem w radiowozach. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o służbie w policji oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Fot. KPP Cieszyn

google_news