Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

PŚ w skokach: Polacy na huśtawce

Ten weekend to prawdziwa huśtawka emocji zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców. Zakopane niestety nie przyniosło szczęścia biało-czerwonym.

Andrzej Stękała, sensacyjnie stając na drugim miejscu podium w sobotę, w niedzielę został zdyskwalifikowany. I to dość nietypowo, ponieważ nie za kombinezon, ale za… narty. Stękała zdążył jeszcze oddać skok w pierwszej serii na długość 131,5m i długo pozostawał na 5. pozycji w rankingu. Pod koniec pierwszej serii pojawiła się jednak informacja o dyskwalifikacji zawodnika. Pozostali zawodnicy też nie mogą zapisać niedzielnego konkursu do udanych. Do serii finałowej awansowali tylko Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Kamil Stoch. Najlepszy z nich był Kubacki, który ostatecznie uplasował się na 6. pozycji, Murańka był 19., a lider naszej kadry zajął dopiero 23. miejsce.

Najlepszy w niedzielnym konkursie w Zakopanem znów był Halvor Egner Granerud. Norweg sięgnął po jedenaste zwycięstwo w tym sezonie Pucharu Świata i wygląda na to, że może być już pewien wygrania Kryształowej Kuli.