Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Puchar Świata. Koniec serii Kubackiego. Żyła – 21.

Drugi konkurs skoków o Puchar Świata w Sapporo rozegrany nocną  porą (polskiego czasu) w niedzielę, był gorszy w wykonaniu Polaków od sobotnich zawodów. Skończyła się seria miejsc na podium Dawida Kubackiego, poprawił się Kamil Stoch, słabiej wypadł Piotr Żyła.

Rosnącą formę potwierdził Stefan Kraft. Świeżo upieczony lider pucharu Świata wygrał po skokach dwukrotnie na odległość 139 m. Najlepszy z biało-czerwonych Dawid Kubacki zajął szóste miejsce ((131,5 m i 124 m), choć był drugi po I serii, a wcześniej wygrał kwalifikacje. Dziewiąty (siódmy po I serii) był Kamil Stoch (128 m i 129), a Piotr Żyła skończył konkurs na 21. miejscu (121 m i 124 m). Czwarty z Polaków Aleksander Zniszczoł był 40. Andrzej Stękała i Klemens Murańka nie zakwalifikowali się do niedzielnych zawodów. Podium uzupełnili Stephan Leyhe  i  Ryoyu Kobayashi.

Stefan Kraft umocnił się w fotelu lidera Pucharu Świata – 1063 pkt., wyprzedzając Karla Geigera – 1000 pkt. i Dawida Kubackiego – 924 pkt. Na piąte miejsce awansował Kamil Stoch – 613 pkt., Piotr Żyła spadł na 14 miejsce.

Skoczkowie wracają do Europy. Najbliższe zawody odbędą się 8-9 lutego w niemieckim Willingen. Konkursy po raz trzeci rozegrane zostaną w ramach cyklu Willingen Five. Na zwycięzcę czeka nagroda ekstra w wysokości 25 000 euro.