Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Puchar Świata: Premiera znowu w Wiśle

Niecałe dwa miesiące dzielą kibiców od inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020. Po raz trzeci w historii gospodarzem pierwszych zimą zawodów będzie Wisła. Konkursy na skoczni im. Adama Małysza odbędą się w czwarty weekend listopada. Międzynarodowa Federacja Narciarska zatwierdziła program zawodów, które w dniach 22-24 listopada 2019 roku rozegrane zostaną na wiślańskim obiekcie.

Tradycyjnie już rywalizacja na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince podzielona została na trzy dni. W piątek, 22 listopada odbędą się kwalifikacje, które rozpoczną się o godzinie 18.00. Dzień później najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy walczyć będą w konkursie drużynowym, którego start zaplanowano na godzinę 16.00. Natomiast w niedzielę tuż przed południem, o godzinie 11.30, rozegrane zostaną zawody indywidualne.

Przed rokiem, przypomnijmy, w kwalifikacjach triumfował Rosjanin Jewgienij Klimow. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Niemiec Stephan Leyhe. W konkursie drużynowym zwycięstwo odnieśli biało-czerwoni. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o ponad 11 punktów pokonali reprezentację Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli wówczas Austriacy. W zawodach indywidualnych triumfował Jewgienij Klimow. Na drugim stopniu podium stanął Stephan Leyhe, a trzeci był Japończyk Ryoyu Kobayashi. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Kamil Stoch, któremu do podium zabrakło jedynie 0,3 punktu.