Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego w obronie papieża

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

Podczas dzisiejszej (27 marca) sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w Krakowie radni przyjęli „Apel w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski”.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego apel został przyjęty jednogłośnie. Radni w dokumencie, ale i w swoich wypowiedziach, zaapelowali o poszanowanie godności i dobrego imienia papieża-Polaka. Treść apelu przygotowali radni z klubu PiS.

Dziękuję wszystkim radnym, szefom klubów opozycyjnych o jednomyślność w tej sprawie. Po raz kolejny pokazujemy, że w tak ważnych dla województwa sprawach mówimy jednym głosem – powiedział marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski (PiS).

Dodajmy, że za apelem głosowało 31 radnych, a 8 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego

w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski

22 października 1978 roku podczas mszy inaugurującej pontyfikat, Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział historyczne: „Nie Lękajcie się!”. Wlał na nowo w serca milionów ludzi na całym świecie, także w serca milionów Polaków, otuchę i nadzieję. Nie mamy wątpliwości, że to także Jemu w znacznym stopniu zawdzięczamy te fundamentalne zmiany w naszej części Europy, które u progu lat 90. XX wieku sprawiły, że nasza Ojczyzna stała się krajem wolnym i suwerennym.

Każda z Jego pielgrzymek do Ojczyzny była dla nas czasem niezwykłych rekolekcji, okazją do przemyślenia na nowo naszego życia, postawy wobec świata, wobec bliźnich. Był dla nas prawdziwym ojcem i nauczycielem. W Zakopanem, 6 czerwca 1997 roku usłyszeliśmy od Niego słowa: „na was zawsze można liczyć”, które tak mocno zakorzeniły się w naszych sercach.

Dzisiaj nie możemy pozostać obojętni. Niech usłyszy to cała Polska i świat: sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania Papieża Polaka! Wzywamy wszystkich do poszanowania godności i dobrego imienia naszego świętego patrona. Jesteśmy dumni, że Papież Polak jest patronem Województwa Małopolskiego, ale też wielu samorządów, instytucji i organizacji.

Po przeszło 25 latach przypominamy słowa Hołdu Górali Polskich: przyrzekamy, jak ten krzyż na Giewoncie, mocno trwać w wierze i tradycji.

Święty Janie Pawle II Wielki – nie lękamy się!

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

Nie trzeba bronić trzeba mówić prawdę ale jak się broni czarnych pedofilów to się dostało dzięki dziwiszowi JP II a tera się płacze i robi szum to jest młyn na wodę dla młodych i dlatego odchodzą od KK ,a wasze postępowanie to sekta aby mieć władzę i głosy ciemnoty.

emerytka
emerytka
1 rok temu

To jest kompromitujące dla JPll. Prawda was wyzwoli- to Jego słowa!

Plusk i wyskoczył tusk
Plusk i wyskoczył tusk
1 rok temu

Może zajmijcie się ochroną zdrowia dziurami w drogach brakiem komunikacji między miastami brakiem kanalizacji na wsiach dzikimi wysypiskami smieci