Wydarzenia Wadowice

Radocza: Od lat trzech do… stu trzech

Fot. UG Tomice

W ciągu zaledwie kilku dni pusta do niedawna działka w centrum Radoczy zaczęła z nieprzepartą mocą przyciągać najmłodszych mieszkańców wsi. Pojawiły się na niej przeróżne atrakcje. Wprawdzie nie można jeszcze z nich korzystać, ale już niebawem się to zmieni.

 

Na bogato wyposażony plac zabaw, który działa od lipca ubiegłego roku w Tomicach, przyjeżdżają z opiekunami dzieci nie tylko z tej jednej miejscowości, ale nawet z sąsiednich gmin. Ale ten, który powstaje w Radoczy, będzie jeszcze lepszy! To bowiem centrum rekreacyjne dla osób w każdym wieku. Od trzech lat w górę. Dla młodszych będą tam między innymi huśtawki, bujaki na sprężynach, karuzela, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i pomostami linowymi, a także minimiasteczko ruchu drogowego. Starszych ucieszy siłownia plenerowa, a najstarszych zainteresują zapewne urządzenia dla seniorów, przeznaczone do ćwiczeń wzmacniających ramiona, biodra i stawy. W obrębie centrum rekreacyjnego znajdzie się też stolik do gry w szachy, a dla tych, którzy przybędą tam tylko po to, by pilnować bawiących się dzieci, nie zabraknie ławek. Ponadto powstanie scena letnia z amfiteatralną widownią. Całość ma być gotowa przed rozpoczęciem wakacji.

 

Centrum rekreacyjne powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z Dębową, blisko szkoły podstawowej, przedszkola, boiska i kościoła. Na jego utworzenie gmina Tomice otrzymała prawie 300 tys. zł unijnej dotacji. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 531 tys. zł.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
5 lat temu

Przynajmniej tutaj można się dowiedzieć o pełnej kwocie kosztu inwestycji. W podobnej informacji na gminnej stronie, ile dołożyła gmina do placu zabaw już się nie podaje.

Dariusz
Dariusz
5 lat temu

Prawie połowa kosztu to środki z budżetu gminy. Podobnie było z placem zabaw w Tomicach. W gminie się chwalą, że użytkują plac zabaw w Tomicach – z sąsiednich gmin, pewnie podobnie będzie w Radoczy. Ale w zakresie gminy jest też zapewnienie bezpieczeństwa. Nie jest przewidziane aby zainstalowany był monitoring. Beskidzka opisywała przypadek w Bierach gdzie oblano kilka urządzeń żrącą cieczą, dziecko się poparzyło, są znane inne przypadki problemów łącznie z domaganiem się odszkodowania. Place zabaw powinny być w założeniu tylko dla mieszkańców gminy Tomice.