Wydarzenia Wadowice

Radocza: Plac zabaw jak z bajki

W środę (26 czerwca), po blisko dwóch miesiącach prac budowlanych, w Radoczy przekazano do użytku centrum rekreacyjne.

Tradycyjną biało-czerwoną wstęgę przecięły przedszkolacy wspomagani przez oficjeli (wójt Tomic Witold Grabowski, radny małopolski Filip Kaczyński, przewodniczący RG Tomice Paweł Adamik, sołtys Radoczy Władysław Hajost, dyr. SP w Radoczy Anna Adamik). Był krótki występ artystyczny w wykonaniu dzieci, nie zabrakło poczęstunku.
Obok placu zabaw dla najmłodszych zbudowano mini miasteczko ruchu drogowego, są plansze szachowe, siłownia pod chmurką… Całość uzupełnia mała architektura (3 domki handlowe, scena letnia, ławki). Inwestycja kosztowała 531.360,00 zł. Ponad połowę kwoty – 299.977,00 zł – stanowiła unijna dotacja.
Autorem fotoreportażu jest Bogdan Szpila.

navigate_before
navigate_next

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Her menegilda
Her menegilda
4 lat temu

Na otwarciu był więcej niż małopolski radny. Był społeczny wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Zabrakło kompletu radnych z Radoczy i zaproszonych samorządowców z gminy np. sołtysa, radnych z sołectwa Tomice gdzie się znajduje podobny plac zabaw działający drugi rok. Plac zabaw szkolny czy pod pieczą sołtysa a może Ośrodka Kultury w gminie Tomice? Ktoś musi zarządzać, rekreacja jest w kompetencjach Ośrodka Kultury, którego przedstawicieli nie było na otwarciu?

Zygmunt
Zygmunt
4 lat temu
Reply to  Her menegilda

Jak widać zabrakło również najznakomitszego obywatela gminy, numeru jeden każdej sesji.

Her menegilda
Her menegilda
4 lat temu
Reply to  Zygmunt

Jeśli to prawda, że obywatel chodzi na każdą sesję no to tylko powód do dumy, że w gminie Tomice jest tak wielkie zainteresowanie sesjami. No i odzew jednego, wyjątkowego mieszkańca na apel Wójta aby mieszkańcy przychodzili na sesje i dlaczegoś nie przychodzą. To nie jest złe, że mieszkaniec przychodzi na sesje, trzeba tylko sprawdzić w gminie kto to taki jest kto jest obecny na każdej sesji. No i czy to prawda, że jest numer jeden. Raczej nie może to być prawda bo numer jeden jest wójt a numer 2 radni. Tak do końca nie wiadomo czy zabrakło obywatela numer jeden… Czytaj więcej »

Her menegilda
Her menegilda
4 lat temu
Reply to  Zygmunt

Sprawdzić Zygmunt co to za obywatel co jest na każdej sesji i pochwała od samorządu za aktywność. Że numer jeden nie można bo nie może być ważniejszy od wójta.

Her menegilda
Her menegilda
4 lat temu
Reply to  Zygmunt

Jest entuzjazm od strony przecinających wstęgę ale nie widać entuzjazmu od strony mieszkańców w opiniach, że bajka w Radoczy. A jest przecież bajecznie, różnica diametralna między tym co było a jest w tym miejscu. To dla nich, mieszkańców Radoczy to Centrum. a może nie tylko dla Radoczy. Zygmunt, nie jest to tak, że właściwa pora do otwierania uroczystego Centrum Rekreacji wraz z częścią artystyczną, poczęstunkiem to piątek po południu, sobota lub niedziela a nie środa godzina dziewiąta? Nie zabrakło mieszkańców na uroczystości bo chyba widać głównie postaci niezbędne służbowo? Masz Zygmunt jakieś własne zdanie na ten temat czy tylko “odpowiedz”… Czytaj więcej »