Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice

Rafał Pająk obronił tytuł mistrza Polski! Przy okazji “życiówka”

W Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce. Rewelacyjny występ podczas zmagań zaliczył zawodnik MKS-u Czechowice-Dziedzice, Rafał Pająk.

Start na Mistrzostwach Polski U23 był ostatnim występem czechowickiego zawodnika w roku 2021. – Miniony sezon był najtrudniejszym w jego dotychczasowej 10-letniej karierze sportowej. Przez długi czas realizował trening zastępczy w związku z urazami, najpierw mięśnia dwugłowego uda, a następnie Achillesa. Przez kilka miesięcy trwał wyścig z czasem nie tylko na bieżni…
Jego determinacja oraz osób z nim współpracujących na co dzień pozwoliły na obronienie tytułu Mistrza Polski U23 w biegu na 100m z roku 2020 – mówi Wioleta Homa, trenerka Rafała.

Dlatego sukces, bo Rafał obronił tytuł mistrzowski, cieszy jeszcze bardziej, a wynik uzyskany w biegu finałowym: 10.34 sek. to poprawa rekordu życiowego o 0.14 sek. Rezultat wysoko klasyfikuje także Rafała w Europie w kategorii U23.

Na tych samych zawodach wychowanek MKS-u Czechowice-Dziedzice obecnie AZS AWF Katowice, Jakub Pająk wywalczył trzecie miejsce w biegu na 400 m, uzyskując rekord życiowy: 47.33 sek.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments