Wydarzenia Żywiec

Rajcza: Chcą uporządkować park w czynie społecznym

W Rajczy tamtejsi wójt Zbigniew Paciorek, Rada Sołecka i sołtys Zbigniew Kopeć (jednocześnie przewodniczący Rady Gminy Rajcza) organizują akcję pracy społecznej w parku.

Akcja “Szarwark, czyli grabie w dłoń” przeprowadzona ma zostać 11 maja o 10.00.

Chcemy wspólnie podjąć działania idące w kierunku przywracania świetności parku w Rajczy. Będzie tutaj dowieziona ziemia, którą trzeba rozplantować i posiać trawę. To zadanie, które stawiamy sobie w tym dniu. Będzie też okazja spotkać się i porozmawiać. Przed nami wiele pracy, zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji i przyniesienia ze sobą własnych łopat, grabi i innych potrzebnych sprzętów – informuje sołtys Zbigniew Kopeć.

Jak podkreśla prace społeczne w parku nie są niczym nowym w Rajczy.

Park został wybudowany w 1936 rok z inicjatywy ówczesnego wójta Wilhelma Karpa. Prace wykonywali głównie mieszkańcy Rajczy, zbierali kamienie, wozili ziemię, plantowali teren, posadzili drzewa i urządzili alejki. Do tego celu wójt wykorzystał tak zwany “szarwark” czyli nieodpłatne prace społeczne na rzecz gminy, do których byli zobowiązani wszyscy dorośli mieszkańcy – dodaje sołtys Zbigniew Kopeć.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o