Wydarzenia Żywiec

Rajcza: Wicewójt został sekretarzem

Jerzy Motyka. Fot. Paweł Szczotka

Od dzisiaj (2 grudnia) nowym sekretarzem gminy Rajcza jest obecny wicewójt gminy Jerzy Motyka.

W przeszłości był on przewodniczącym Rady Gminy Rajcza. W listopadzie 2011 roku wybrany wówczas wójt Kazimierz Fujak (po wyborach uzupełniających) powołał Jerzego Motykę na swojego zastępcę. Stanowisko wicewójta utrzymał po wyborach jesienią 2018 roku, gdy nowym wójtem został Zbigniew Paciorek. W drugiej połowie lipca tego roku dotychczasowy sekretarz gminy Łukasz Derus został kierownikiem Zakładu Usług Komunalnych w Rajczy (jednostka podległa Urzędowi Gminy Rajcza). Od tego czasu stanowisko sekretarza było nieobsadzone. Ponad miesiąc temu wójt Zbigniew Paciorek ogłosił konkurs na stanowisko sekretarza, ale jedynie w wymiarze 1/8 etatu. Do konkursu przystąpiły dwie osoby, w tym wicewójt Jerzy Motyka, który został sekretarzem. Jak informuje wójt Zbigniew Paciorek od grudnia Jerzy Motyka zatrudniony będzie jako wicewójt na 7/8 etatu, a jako sekretarz na 1/8 etatu.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żaneta
Żaneta
7 miesięcy temu

szok

Jonek
Jonek
7 miesięcy temu

Lipa w Rajczy ciag dalszy.Widac kto rozdaje karty w tej instytucji.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Zła decyzja. Porządnie wykonujący robotę sekretarz ma pracy na 7/8 etatu a wicewójt może mieć na 1/8 etatu.

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Jeszcze lepiej byłoby by zlikwidować wice wójta , bo wtedy było by oszczędnie przynajmniej na rzecz sekretarza. Widocznie wicewójt jest planowany do utrzymania na stałe ale dla kogoś nowego a swoją godzinkę obecny jednoósemkowy będzie piastował dożywotnio na sztukę …

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Jakże godzinkę wicewójt? Z etatyzacji wynika, że jako sekretarz będzie pracował godzinkę. W Rajczy uznano, że sekretarz ma pracy na godzinę a wicewójt na siedem. Oryginalna teoria.

barbara
barbara
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

przecież ktoś musi reprezentować gminę gdyż wójt się do tego nie nadaje,więc Pan wicewojt ma pełne ręce roboty,dlatego ma 7/8 etatu.

Kizia Mizia
Kizia Mizia
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Zrobić to samo w Porąbce !