Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rajd Chorwacji. Kajto podkręcił tempo. Jest liderem

Fot. z serwisu Kajto.pl

Znakomity start załogi Kajetanowicz – Szczepaniak w drugim dniu Rajdu Chorwacji. Polacy wygrali ze wszystkimi konkurentami w samochodach Rally2. Są liderami w kategorii WRC 3 Rajdowych Mistrzostw Świata!

Kajto awansował także w klasyfikacji generalnej. Zajmuje 9. miejsce. Przed nim tylko samochody klasy WRC. Załoga LOTOS Rally Team do 46,6 sek. powiększyła swoją przewagę w kategorii WRC 3 nad najgroźniejszymi rywalami. Urosła do roli faworyta do końcowego zwycięstwa.

To był świetny dzień dla nas. Jestem zadowolony, szczególnie że wcześniej mieliśmy niewiele wspólnego z nowymi amortyzatorami na suchej nawierzchni, bo testowaliśmy je głównie na deszczu. Nabierałem więc doświadczenia z każdym kilometrem i od samego początku budowałem swoją prędkość. Myślę, że w tej chwili jest ona już naprawdę dobra. Jutro ostatni dzień rajdu i mimo że mamy do przejechania tylko cztery odcinki specjalne, to będzie to wymagało od nas pełnej koncentracji. Szczególnie że ostatni z nich to Power Stage, na którym można zdobywać dodatkowe punkty, co jest naprawdę kuszące. Dla nas jednak najważniejszym jest ukończyć rajd na pierwszym miejscu. Taki mamy plan na jutro – utrzymać zdobyte dzisiaj prowadzenie. Samochód spisuje się znakomicie, a zespół jak zawsze staje na wysokości zadania i daje mi wielkie wsparcie. Ten nowy dla nas rajd przebiega bez problemu i mam nadzieję, że tak będzie już do końca – mówi Kajetan Kajetanowicz po sobotnim starcie.

Niedzielna rywalizacja rozpocznie się od najdłuższej próby rajdu, oesu Bliznec – Pila (25,20 km). Pierwszy przejazd zacznie się o godzinie 7:20, a drugi o 10:11. Oes Zagorska Sela – Kumrovec (14,09 km) zostanie rozegrany o 8:38, a następnie o 13:18, jako kończący rywalizację i dodatkowo punktowany Power Stage. Oby zatem w niedzielę wszystko… jechało zgodnie z planem. Skutecznie, ale też bez niepotrzebnego ryzyka do samej mety.

 

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments