Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rajd Chorwacji. Od początku ostro. Kajto wiceliderem (aktualizacja)

Fot. z serwisu Kajto.pl

W piątkowy poranek wystartowała trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Chorwacji. Zawody debiutujące w kalendarzu WRC stanowią także pierwszy w tym roku start dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Reprezentanci LOTOS Rally Team zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęli atak od samego początku. Po czterech odcinkach specjalnych są wiceliderami kategorii WRC 3!

Pierwsza pętla Rajdu Chorwacji składała się z czterech odcinków specjalnych mierzących razem blisko 50 kilometrów. Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli od czwartego czasu na pierwszej, najkrótszej próbie. Drugą, najdłuższą w etapie, ukończyli na drugiej pozycji, niespełna dwie sekundy za liderami. Kolejne dwa odcinki kończyli na podium, jedynie sekundy za zwycięzcami. Bardzo dobre tempo od samego początku skutkuje wysokim, drugim miejscem w kategorii WRC 3 przed popołudniową pętlą zmagań. Do liderów, francuskiego duetu Rossel/Coria, tracą jedynie 9 i pół sekundy.

Już przed rozpoczęciem byliśmy przygotowani na bardzo trudny rajd. Teraz w zasadzie na każdym zakręcie przekonujemy się o tym jeszcze bardziej. Jest dużo brudu i pomimo tego, że droga jest sucha, jadący przed nami zawodnicy wyciągają z poboczy sporo błota. To powoduje, że bardzo trudno jest utrzymać odpowiedni tor jazdy. Za nami wymagająca pierwsza pętla, ale jesteśmy zadowoleni. Zajmujemy dobre, drugie miejsce, tracąc naprawdę niewiele do zwycięzcy Rajdu Monte Carlo, a to dopiero początek rywalizacji, która daje nam wiele przyjemności. Myślę więc, że mamy powody do optymizmu – podsumował pierwszą pętlę Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.

Fot. z serwisu Kajto.pl

Po serwisie zlokalizowanym w Zagrzebiu zawodnicy o 15.01 rozpoczęli drugą piątkową pętlę, pokonując te same odcinki specjalne. Najpierw będzie to OS 5, Rude – Plešivica (6,94 km), następnie odcinki Kostanjevac – Petruš Vrh (23,76 km), Jaškovo – Mali Modruš Potok (10,10 km) oraz Pećurkovo Brdo – Mrežnički Novaki (9,11 km).

Aktualizacja

Po pokonaniu drugiej pętli w piątkowe popołudnie, załoga Kajetanowicz – Szczepaniak nie straciła drugiej lokaty w kategorii WRC 3 chorwackiego rajdu. W sześciu spośród ośmiu odcinków specjalnych Polacy meldowali się na podium. Dzisiaj zapewne zaatakuje pozycję liderów, Rossel-Coria (Francja, Citroën C3 Rally2), do których strata wynosi tylko 2,2 sekundy…

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments