Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rajd Chorwacji: Rywale bez szans. Zwycięski Kajto

Fot. z serwisu Kajto.pl

Wymarzony wynik w Rajdzie Chorwacji dla polskiej załogi! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali kategorię WRC 3 w trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Załogi pokonały 21 odcinków specjalnych. Przewaga nad drugim w klasyfikacji fińskim duetem Emil Lindholm-Mikael Korhonen wyniosła 1 min. 14,6 s. Załoga LOTOS Rally Team uplasowała się do tego na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej. Przed nimi znalazły się już tylko załogi fabryczne.

To był fantastyczny weekend i wymarzony początek sezonu! W zasadzie wszystko szło po naszej myśli. Zaprezentowaliśmy bardzo dobre tempo, samochód spisywał się doskonale, a nam udało się uniknąć kosztownych błędów. Jak zawsze bardzo ciężko pracowaliśmy przygotowując się do tego rajdu. Przez kilka ostatnich tygodni chodziłem jak robot i robiłem tylko to, co pozwoliło nam pojechać taki rajd! Teraz zbieramy tego owoce. Mam znakomity zespół, LOTOS Rally Team, który kolejny raz potwierdził swoją klasę. Wygrywamy bardzo wymagający rajd, nawiązując równą walkę z załogami fabrycznymi, które miały tutaj przywileje w postaci załóg szpiegowskich. Na niektórych odcinkach wymagało to od nas podejmowania większego ryzyka, które mogło drogo kosztować. Naszym celem było jednak zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji i od pierwszego dnia do tego dążyliśmy. Dobrze rozpoczynamy sezon, przy wsparciu naszych kibiców – zarówno tutaj na miejscu, jak i w Polsce. Z uśmiechem i pełni motywacji patrzymy już na kolejne rajdy – podsumowuje start Kajetan Kajetanowicz

Zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji to trzeci sukces tej rangi w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a zarazem ósme podium w historii wspólnych startów w WRC duetu Kajetanowicz-Szczepaniak.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments