Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Rajd po Beskidach. Ku pamięci himalaisty

Fot. z archiwum organizatorów

Ponad 700 osób uczestniczyło w zorganizowanym przez Oddział PTTK w Wiśle, XIX Rajdzie im. Jerzego Kukuczki. Z miejsc startowych w Wiśle i gminie Istebna, różnymi trasami wędrowano na metę usytuowaną w amfiteatrze pod Skocznią w Istebnej.

Do celu dotarli młodzi i starsi turyści z Wisły, Ustronia, Trójwsi, Nierodzimia, Cisownicy, Bażanowic, Pierśćca, Przybysławic, Jastrzębia- Zdroju i Nowego Targu. Mieli okazję spotkać się z honorowym gościem Cecylią Kukuczką w domu himalaisty na Wilczym. Po drodze zadbano o czystość szlaków turystycznych zbierając śmieci  w ramach akcji “Czyste Beskidy”.

W konkursie wiedzy o Jerzym Kukuczce i Beskidzie Śląskim przeprowadzonym przez przewodników Annę Pilch i Elżbietę Hołysz, najlepsi byli: 1. Mariusz Chruszcz (SP 6 Ustroń Nierodzim), 2.  Najmila Brudny (SP Cisownica), 3. Oliwier Gawlik (SP Ustroń Nierodzim), 4. Jędrzej Kurdun (SP Cisownica). W konkursie plastycznym, którego jurorami byli Stanisław Cendrzak, Cecylia Kukuczka i nadleśniczy Andrzej Klimek, nagrodzono prace Sebastiana Wyroby, Piotr Lichoty (obaj ZPSWO Nowy Targ) i Estery Bolik (SP 1 Koniaków) oraz przyznano 8 wyróżnień.

Klasyfikacja Generalna, w której oceniano drużyny za ogólną prezentację, udział w konkursach i zachowanie na trasie przedstawia się następująco: 1. SP Pierściec, 2. SP 6 Ustroń Nierodzim, 3. SP Cisownica.

Po wręczeniu dyplomów i nagród dla zwycięzców, delegacja przewodników i uczestników rajdu, złożyła kwiaty i zapaliła znicze na symbolicznym grobie Jerzego Kukuczki w Istebnej. Bardzo pomocni w organizacji rajdu, byli uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i Liceum Ogólnokształcącego z Wisły. Imprezę zorganizowali działacze Oddziału PTTK w Wiśle, przy wsparciu gmin Wisła, Istebna i Ustroń oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Komandorem był Krzysztof Rudziński.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Brawo dla organizatorów, uczestników.