Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rajd Portugalii: Kajto wiceliderem po I etapie. Trzeba odrobić 3,5 sekundy

Fot. z serwisu Kajto.pl

Bardzo dobry pierwszy etap Rajdu Portugalii w wykonaniu załogi Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak. Ustroński kierowca pokazał imponujące tempo w debiucie na portugalskich odcinkach specjalnych. Biało-czerwoni są wiceliderami w kategorii WRC 3.

Kajto, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, traci 3,5 sek. do lidera. Był na podium na pięciu OS-ach spośród ośmiu. Dwa wygrał. Na końcowej ósmej próbie Kajetanowicz wykręcił najlepszy czas wśród kierowców jadących samochodami klasy Rally 2, plasując się jedynie za najmocniejszą klasą WRC.

Zmagania trwały od rana do wieczora. Piątkowy etap nie miał serwisu pomiędzy pętlami, co stanowiło dodatkowe wyzwanie. Załogi musiały pokonać 8 odcinków specjalnych o długości ponad 120 km. Polacy po drugim odcinku specjalnym zajmowali 6. pozycję w WRC 3, tracąc około 5 sekund do podium. Po pięciu odcinkach specjalnych Rally de Portugal, nasz duet awansował na drugą pozycję w swojej kategori. Później było zwycięstwo na OS nr 6 i OS nr 8.

W sobotę etap drugi, złożony z siedmiu odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 165 km. Trzymajmy kciuki za duet Kajetanowicz – Szczepaniak!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments