Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rajd Portugalii: Znakomity finał. Kajto najszybszy i zwycięski

Fot. z serwisu Kajto.pl

Pięć niedzielnych odcinków specjalnych decydowało o końcowej kolejności w generalce Rajdu Portugalii. Załoga Kajetanowicz-Szczepaniak traciła 3 sekundy do liderów. Kajto pojechał znakomicie. Odrobił stratę i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Polacy wykręcili najlepszy czas w kategorii WRC-3 na pierwszym z niedzielnych OS-ów i objęli prowadzenie. Na cztery odcinki przed końcem zmagań mieli 3 sekundy przewagi. Łupem Kajetanowicza padł także trzeci dzisiejszy odcinek specjalny i przewaga Kajetanowicza nad Rosselem urosła do 6,9 sekundy.

Finał dnia należał do polskiego duetu. Polacy większość odcinków specjalnych ukończyli na podium, a siedem spośród 20 wygrali. To drugi start w tym sezonie i druga wygrana kierowcy z Ustronia. Trzykrotny mistrz Europy powtórzył tym samym sukces z niedawnego Rajdu Chorwacji. Brawo!!!

Zwycięstwo w debiucie smakuje podwójnie! Mieliśmy bardzo dobre tempo od samego początku i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego. Podchodziłem do tego rajdu z wielką pokorą, a jednak wygrywaliśmy odcinki specjalne i cisnęliśmy do samego końca. Nie ustrzegliśmy się błędów, wczoraj straciliśmy pozycję lidera, ale dziś udało się ją odzyskać. Od początku mówiłem sobie – jedź, bądź skoncentrowany i nie myśl o tym co niepotrzebne – ocenił start Kajto.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments