Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

Rajd Trzech Prezydentów. Z Jaworzynki przez Zwardoń do Rajczy

Fot. Materiał prasowy

Niezwykle ciekawie zapowiada się I Rajd Trzech Prezydentów, który powiedzie z Jaworzynki przez Zwardoń i Sól Kiczorę do centrum Rajczy. Oprócz wędrówki z pięknymi krajobrazami organizatorzy przygotowali na mecie w Rajczy wiele atrakcji, które wynagrodzą trudy wędrówki. Będą przepyszne regionalne potrawy i muzyka kapel góralskich z formacją Pogwizdani na czele!

Rajd zaplanowano na sobotę (3 października). Rozpocznie się on o 9.00 i przebiegać będzie wyznaczoną Zbójnicką Ścieżką Trzech Harnasi przez punkty: Czadeczkę, Krężelkę, Szeroki, Sołowy Wierch, Myto, Zwardoń, Beskidek, Rachowiec, Polanę, Sól Kiczorę, Chromiczaki, Zabawę, Hulboje do mety w parku w centrum Rajczy. Cała trasa liczy około 34 km, gdzie znajdzie się siedem punktów odpoczynkowych i pięć punktów żywieniowych: Istebna – wiata Czadeczka, Zwardoń Myto U Burego, Sól Kiczora – wiata odpoczynkowa U Janosika, wiata odpoczynkowa U Ondraszka oraz na mecie ciepły posiłek.

Na start będzie można dojechać specjalnie podstawionymi busami o 7.50 z parkingu przy Centrum Kultury i Sportu w Rajczy. Na Trójstyku w Jaworzynce biuro rajdu czynne będzie od 8.00 do 8.50. Po potwierdzeniu uczestnictwa zawodnik otrzyma numer startowy i kupon żywnościowy dla niego i osoby towarzyszącej. Trasę można skrócić w zależności od kondycji uczestników w dwóch miejscach i skorzystać z darmowych busów, które będą podstawione w centrum Zwardonia obok stacji kolejowej o 14.00 i w Soli Kiczorze koło sklepu U Kasi o 15.30 – mówią komandor rajdu Mariusz Bury i wicekomandor Przemysław Romanek.

Na mecie w Rajczy o 16.00 rozpocznie się impreza z występami kapel regionalnych i lokalnymi przysmakami. Gwiazdą wieczoru będzie koncert kapeli Pogwizdani o 19.00. Warto podkreślić, że osoby, które będą chciały powrócić z mety na start w Jaworzynce, mogą skorzystać z darmowego busa, który z Rajczy odjedzie o 20.00.

Dodajmy, że chętni do udziału w rajdzie mogą dokonać rejestracji pod adresem strony internetowej /http://competit.pl/w/9779/. W dniu imprezy należy potwierdzić uczestnictwo w biurze rajdu i odebrać numer startowy.

Rejestracji można dokonać i w biurze rajdu przed startem. Ale z uwagi na ograniczenia liczby uczestników spowodowane pandemią polecamy wcześniejszą rejestrację online – sugerują Mariusz Bury i Przemysław Romanek, którzy zaznaczają, że uczestnictwo w rajdzie jest zupełnie darmowe.

Organizatorem Rajdu Trzech Prezydentów jest Stowarzyszenie Sólkiczora.pl, a współorganizatorami Urząd Gminy Rajcza, Urząd Gminy Istebna, Centrum Kultury i Sportu Rajcza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments