Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Większość ludzi prędzej lub później chce spotkać osobę, z którą będzie szedł przez życie. W końcu razem raźniej. Sposoby na znalezienie “drugiej połówki” zmieniają się wraz z upływającym czasem. Ponieważ współcześnie, w dobie globalnego Internetu, niemal każdą, lub prawie każdą sprawę można załatwić w sieci, także randkowanie przeniosło się do Internetu. Jakie są zalety i wady takiego sposobu szukania partnera? Czy naprawdę w wirtualnym świecie można znaleźć miłość swojego życia?
Niestety w Internecie bardzo łatwo jest kłamać. Nigdy nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie monitora. Niektórzy ukrywają swoje prawdziwe “ja”, bo boją się krytyki, tego, że są nieatrakcyjni, więc spotykane są sytuacje, gdzie np. ktoś wstawia zdjęcie znajomego/znajomej jako swoje własne. Warto jednak być autentycznym. Aby zwiększyć swoje szanse poznania kogoś wartościowego, dobrym pomysłem jest pisanie konkretów o sobie, swoich zainteresowaniach,np. ulubiony zespół, autor książki, czy też fakt, że lubimy tańce latynoamerykańskie.
Mimo, że jest to coraz powszechniejszy sposób flirtowania, warto jednak dążyć do jak najszybszego spotkania “w realu”. Nic bowiem nie zastąpi tradycyjnej rozmowy “w cztery oczy”, no i także, jeśli zależy nam na poważnym związku, to oczywiście jest to jedyna możliwość, by taki związek stworzyć. Pisanie z kimś wiadomości online może wykreować w nas fałszywy obraz drugiej osoby, wyidealizować go. Jedynie jak najczęstsze spotkania pozwolą nam naprawdę poznać potencjalnego partnera.
Nie warto zrażać się początkowymi niepowodzeniami. Niekoniecznie od razu poznamy w sieci przyszłego męża. Warto jednak być wytrwałym, bo mimo że jest to nie do końca pewny sposób na poznanie ukochanego czy ukochanej, to jednak wiele par poznało się własnie przez Internet.
Istotne jest, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od partnera i na tym się skupić. Nie warto wierzyć w automatyczne analizy podobieństw, bo jest to zawodny system. Zawłaszcza, że chociaż podobieństwa się przyciągają, to jednak w pewnych kwestiach chcemy, by partner był naszym dopełnieniem. Różnice nas fascynują, uruchamiają nasze emocje.
Ciekawe jest to, że według badaczy już na pierwszym spotkaniu należy pytać o sprawy, takie, jak liczba poprzednich partnerów, czy najciekawszą fantazję seksualną. Takie pytania, choć bardzo osobiste i krępujące przy pierwszej randce pozwolą nam jednak jak najdokładniej poznać stronę przeciwną. Niektórzy nawet sugerują, by miejsce pierwszej randki pozwoliło obojgu zaangażować się we wspólne działanie, takie jak np. gotowanie, jazda na rowerze itp.
Ogromna ilość profili użytkowników, wśród których można wybierać prowadzi do wzrostu wymagań, czasami do tego stopnia, że żaden kandydat nie jest w stanie im sprostać. A przecież osoba szukająca też nie jest pozbawiona wad, bo nie ma człowieka idealnego. Im szybciej to sobie uświadomimy, tym mniejsze będzie nasze rozczarowanie.
Ilość serwisów randkowych przyprawia o zawrót głowy, dlatego często warto sprawdzić ich ranking na stronach pokroju https://www.onlinedatingerfahrungen.com/. Na tego typu serwisie internetowym możemy dowiedzieć się w którym serwisie randkowym warto założyć konto, a od którego lepiej trzymać się z daleko.