E-edukacja Cieszyn

RAtaTUJ 2 z nagrodami! Uczniowie ze Skoczowa jedni z najlepszych

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Magdalena Bojda i Wojciech Bujok z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zostali finalistami ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z Teorii” realizując projekt społeczny z zakresu pierwszej pomocy “RAtaTUJ 2”.

Całość rozpoczęła się już w czerwcu zeszłego roku. Od tego czasu jego uczestnikom udało się poprowadzić prelekcje dla ponad 600 osób. Co więcej skoczowscy uczniowie wystąpili w 5. Powiatowej Spartakiadzie MDP, Obozie Szkoleniowo-Wypoczynkowym MDP, Wigilijce MDP, Półkolonii KS Siatkarz Beskid, Dniu Otwartym Remizy OSP Skoczów, “MOTO Skoczów”, akcji krwiodawstwa “Zdaj egzamin z życia” oraz prelekcjach dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiczycach.

Na tegorocznym Finale WOŚP do swoich puszek zebrali prawie 3 tysiące złotych, a ich stanowisko na MOTO Skoczów cieszyło się dużym zainteresowaniem. Tam również rozdawali maseczki do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na swoich mediach społecznościowych zebrali 7 tysięcy osób. Partnerami w projekcie było 11 instytucji i firm, m.in. OSP Skoczów, ZSTiO Skoczów, Komisja ds. MDP Powiatu Cieszyńskiego oraz portal ViFi.pl.

Obecnie uczniowie otrzymali dwie nominacje do nagrody Złotego Wilka za najlepszy projekt społeczny w Polsce na temat edukacji oraz do Pitch Contest na najlepszą prezentację Projektu Społecznego, która odbędzie się podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 23 maja w Warszawie.

google_news