Na sygnale Wadowice

Recydywista kradł butle gazowe i pieniądze

Fot. KPP Wadowice

Policjanci zatrzymali 47-latka, który ukradł 12 butli gazowych na terenie gmimny Brzeźnica i 30 tysięcy złotych na terenie gminy Spytkowice.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach 11 października mundurowi zostali powiadomieni o włamaniu w gminie Brzeźnica.

Ustalono, że sprawca wyciął metalową ścianę klatki, w której znajdowały się butle gazowe, po czym przedostał się do jej wnętrza i ukradł 12 pełnych butli z gazem. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 4200 złotych. Zaangażowani w sprawę zarówno policjanci z Brzeźnicy jak i z Wadowic, już następnego dnia wytypowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego – podkreślają policjanci.

W tym dniu pojawiło się również zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jednego z budynków w gminie Spytkowice.

Tym razem sprawca wyważył drzwi wejściowe do budynku i wszedł do środka skąd ukradł 30 tys. zł. Policjanci ustalili, że również i z tym przestępstwem związek ma zatrzymany mężczyzna. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania oraz innych miejsc, w których mogły znajdować się przedmioty pochodzące z przestępstwa, policjanci znaleźli skradzione butle i część pieniędzy. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem popełnione w warunkach multirecydywy, do których się przyznał. Dodatkowo policjanci ustalili, że 47-latek, w chwili popełnienia przestępstw, kierował samochodem pomimo sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi, za co również śledczy przedstawili mu zarzut. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat, ale w przypadku 47-latka wyrok może być wyższy – zaznaczają policjanci z Wadowic.

W piątek (14 października) prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 47-latka policyjnego dozoru.

Fot. KPP Wadowice

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
Dominik
7 miesięcy temu

Proszę osoby poszkodowane o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419