Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Recydywista zaszalał w czechowickim hotelu pracowniczym

Fot. KMP w Bielsku-Białej

W czechowickim hotelu pracowniczym okradł swojego współlokatora z dwóch smartfonów i sprzętu audio o wartości blisko 5 tysięcy złotych oraz kilkuset złotych w gotówce. Jakby tego było mało, nie zapłacił za nocleg.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 marca, późnym wieczorem. Gość jednego z czechowickich hoteli pracowniczych zawiadomił, że został okradziony. Zginęły mu dwa telefony warte niemal 5 tysięcy złotych, sprzęt audio warty prawie 300 złotych oraz ponad 200 złotych w gotówce.

– Okradziony 28-latek podejrzewał jednego ze współlokatorów, z którym dzielił pokój. Nie był to jednak jego znajomy – został zameldowany już podczas jego pobytu. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość i rozpoczęli jego poszukiwania. Trop wiódł do 37-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Ten, według ustaleń, prowadził jednak wędrowny styl życia. Kryminalni zarejestrowali poszukiwanego mężczyznę i skradzione rzeczy w policyjnej bazie danych. Jeszcze tej samej nocy trafili na elektroniczny ślad jednego ze skradzionych telefonów komórkowych, który według danych telekomunikacyjnych miał znajdować się w jednym z katowickich hosteli – relacjonuje Roman Szybiak, p.o. rzecznika bielskiej komendy.

Czechowiccy stróże prawa natychmiast powiadomili katowicką jednostkę policji, której funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę oraz przeszukali zajmowany przez niego pokój. Policjanci z Komisariatu I Policji w Katowicach ujawnili przy zatrzymanym jeden z telefonów, sprzęt audio i cześć skradzionej gotówki. Drugi z telefonów, który 37-latek zastawił w lombardzie, odzyskali śledczy z Czechowic-Dziedzic. Policjanci ustalili także, że mężczyzna przy pomocy oszustwa wyłudził usługę noclegową w hotelu, gdzie dopuścił się kradzieży.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży i oszustwa. Ponieważ w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, jako recydywista musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez wymiar sprawiedliwości. Grozi mu kara nawet 8 lat za kratami.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hultaj
hultaj
29 dni temu

Te hotele to wylęgarnia patologii. Kiedyś hotele robotnicze, dziś hotele pracownicze, siedlisko najgorszego elementu społecznego

Arek Barek
Arek Barek
29 dni temu

To prawdziwy europejczyk chwilowo uziemiony

Jack
Jack
28 dni temu
Reply to  Arek Barek

Chyba pisowiec co bierze przykład z obajtka srajka.