Wydarzenia Bielsko-Biała

Ręczna wraca do Bielska-Białej! Już dziś historyczny mecz

Wiele lat minęło od momentu, gdy jakikolwiek pozaszkolny zespół ze stolicy Podbeskidzia po raz ostatni rywalizował w oficjalnych rozgrywkach ligowych piłki ręcznej. Przyczynami tego stanu były problemy finansowe oraz trudności organizacyjne, które wystąpiły w tym sporcie w Bielsku-Białej na przełomie lat 1998/1999. To skłaniało utalentowaną młodzież (nie jednokrotnie z sukcesami) do wjazdów poza macierzysty region i kontynuację przygody z piłką ręczną w innych miejscach w Polsce.

Z myślą o odtworzeniu pięknych tradycji i historii, powstały rok temu KS Szczypiorniak Bielsko-Biała, zrzeszający dzieci, młodzież oraz dorosłych, uczy oraz promuje właściwe postawy poprzez rywalizacje fair-play i przekazując pozytywne emocje z zamiłowaniem do sportu.

Liczna grupa chętnych dzieci z roczników od 2009-2011 bardzo szybko odnalazła się w treningu oraz nauce gry, i to właśnie ona jest pierwszą historyczną drużyną, która została zgłoszona do zmagań w Wojewódzkiej Lidze Chłopców 21/22 organizowaną przez Śląski Związek Piłki Ręcznej.

Każdy może zobaczyć postępy zawodników w pierwszym ligowym spotkaniu Szczypiorniaka, pojawiając się już dziś o godzinie 18.30 w hali sportowej Widok przy ul. Widok 12 w Bielsku-Białej. Przeciwnikiem młodych bielszczan będzie zespół KS Zgoda Ruda Śląska, który słynie ze swej myśli szkoleniowej wśród dzieci i młodzieży na Śląsku.

– Tak poprzez piłkę ręczną grupa miłośników z Bielska-Białej i okolic pragnie zachęcić najmłodszych i tych starszych, do aktywności oraz rywalizacji, a świadkiem tego wydarzenia może być każdy, pojawiając się już w środowy wieczór w Centrum Sportowym Widok.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspierania gorącym dopingiem młodej Szczypiorniakowej drużyny – mówi Radosław Siuda, prezes bielskiego Szczypiorniaka.

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments