Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Remont drogi Strumień – Jasienica się opóźnia. „Wysepki” do zmiany

Wyspy uspokajające albo – jak kto woli – paraliżujące ruch, zostaną poprawione. W takich miejscach jezdnia ma zostać poszerzona. Fot. Artur Jarczok

Nie dotrzymano terminu zakończenia modernizacji ulicy Strumieńskiej na terenie gminy Jasienica, która budzi sporo kontrowersji. Władze tej gminy wymogły już na powiecie bielskim poprawienie tzw. wysp uspokajających ruch, które – wedle kierowców – wręcz go paraliżują.

W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy modernizacja dobiegnie końca, a miało się to stać… dzisiaj. Gołym okiem widać, że robota jest ciągle „rozgrzebana” i brakuje choćby chodników. – Pierwotny termin zakończenia inwestycji przypadał na 17 sierpnia, ale z uwagi na niewybuchy odnalezione w trakcie prac na terenie budowy, zaszła konieczność sprawdzenia przez specjalistyczna firmę całego terenu objętego inwestycją. Wystąpiły także ulewne deszcze, co spowodowało, iż w szczególności roboty ziemne nie mogły być prowadzone z uwagi na nawodnienie gruntu. Z tych powodów termin uległ przedłużeniu do 20 września – informuje dyrektor ZDP.

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że i ten nowy termin nie zostanie dotrzymany. Wskazywał na to aktualny etap robót oraz dyskusja nad wprowadzeniem zmian w projekcie. – Mówiąc o zmianach projektowych mam na myśli trwające aktualnie ustalenia i analizy z udziałem projektanta co do zgłaszanych przez wójta Jasienicy uwag w zakresie wysp uspokajających ruch – tłumaczy dyrektor ZDP. Wiadomo już, że droga w rejonie wysp zostanie poszerzona i inaczej wyprofilowana – tak aby mogły tu przejeżdżać większe pojazdy.

Autorem fotoreportażu jest Artur Jarczok.

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
5 lat temu

tzw. wyspy uspakajające to przyszłościowe miejsca seryjnych wypadków, jakość wykonania fatalna…..widać po krawężnikach…………..projektant to chyba uczeń 6 klasy szkoły specjalnej