Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Remont w Wiśle na finiszu. Puchar Świata w skokach narciarskich bez utrudnień na DW 941

Fot. z archiwum UM w Wiśle

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców wybierających się w najbliższy weekend na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich do perły Beskidów. Dziś zniknęło ostatnie wahadło na remontowanej od prawie trzech lat drodze DW 941. Przejezdność dwoma pasami jest możliwa na całej długości trasy prowadzącej z Ustronia do Wisły.

– Mamy potwierdzenie od wykonawcy, że w dniach 3-5 grudnia nie będzie utrudnień w postaci ruchu wahadłowego. Przywrócona została pełna przejezdność drogi – informuje burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. Remont jest już na końcowym etapie. Być może czasowe zamknięcia niektórych odcinków wystąpią jeszcze po Pucharze Świata, jednak raczej nie będą to już kilkudniowe utrudnienia w postaci zamknięcia całego pasa ruchu.

Dobra wiadomość jest również taka, że jeszcze przed świętami prace remontowe na drodze wjazdowej do Wisły całkowicie zostaną zakończone. Otwarcie wyremontowanej drogi z udziałem władz wojewódzkich wstępnie zaplanowano na 21 grudnia. – Z pewnością mieszkańcy naszego miasta odetchną z ulgą, a i dla gości wybierających się do Wisły na Boże Narodzenie, sylwestra czy ferie zimowe jest to znakomita wiadomość – nie kryje radości Tomasz Bujok.

Fot. z archiwum UM w Wiśle

google_news
E-wydanie_d