Wydarzenia Bielsko-Biała

Renowacja doceniona. Laury dla bielskiej kamienicy

Fot Marcin Płużek

Jury tegorocznej edycji konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI doceniło pieczołowicie odrestaurowaną zabytkową kamienicę przy ulicy Zamkowej 8 w Bielsku-Białej. Jej rewitalizacja została nagrodzona w tym prestiżowym konkursie w kategorii obiekty mieszkalno-usługowe.

Wręczenie nagród miało miejsca podczas uroczystej gali zorganizowanej 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie. W uzasadnieniu jury można przeczytać, że pierwsza nagroda dla tej modernizacji została przyznana – za konsekwentne prace konserwatorsko-budowlane, które doprowadziły do wyremontowania zabytkowej kamienicy u podnóża wzgórza zamkowego. O samej rewitalizacji tego budynku pisaliśmy między innymi tutaj.

To nie jedyna dobra wiadomość z Warszawy. W ramach tego samego konkursu została też doceniona modernizacja zabytkowego magazynu przy ulicy. Michała Grażyńskiego 53 w Bielsku-Białej. Przedsięwzięcie zostało wyróżnione nagrodą Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego Rom-Dom dla inwestora i autora projektu.
Budynek przy ulicy Grażyńskiego służył jako magazyn jednej z bielskich firmy włókienniczej. W trakcie prac renowacyjno-remontowych został gruntownemu i z klasą odrestaurowany i zaadaptowany do nowych potrzeb. Obecnie – oceniają eksperci – stnwi przykład udanego połączenia tradycji i nowoczesności, a także szacunku dla dziedzictwa kulturowego i architektonicznego. Swoją siedzibę ma w nim po modernizacji sklep komputerowy.

Fot UM B-B

google_news