Reprezentacja Playarena Bielska-Białej na podium!

Świetnie rozpoczęła karierę Reprezentacja Playarena Bielska-Białej podczas ich pierwszego turnieju w Toruniu.

6 maja w ramach Ligi Polskich Szóstek odbył się Turniej Reprezentacji Miast Playarena, w którym ostatecznie wzięło udział osiem drużyn. Bielszczanie po losowaniu znaleźli się w grupie A wraz z Toruniem I, Tczewem oraz Kowalewem. Po pierwszej przegranej z Tczewem (2:1) pokonali Kowalewo aż ośmioma bramkami. Następnym sukcesem była wygrana z Toruniem (2:1) czym drużyna z Podbeskidzia zapewniła sobie awans do półfinału.

W półfinale reprezentanci Bielska-Białej pokonali Gdańsk (1:0) i mogli ruszyć do walki o zwycięstwo. Finał nie był oczywisty: najpierw remis (3:3), później bezbramkowa dogrywka i karne, w których zabrakło szczęścia bielskiej drużynie. Wrócili do bielska ze srebrem, a dodatkowo tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju otrzymał reprezentant Bielska-Białej – Daniel Sabuda.

Turniej Miast Playarena stał na bardzo wysokim poziomie. Mecz finałowy był istnym rollercoasterem. Przegrywając już 3-0 z reprezentacją Bydgoszczy, doprowadziliśmy do wyrównania i dogrywki, a jak się później okazało do karnych. Niestety karne to loteria i szczęście tym razem nie było po naszej stronie. Uważam, że jak na debiut naszej drużyny osiągnęliśmy sukces, który przed rozpoczęciem turnieju bralibyśmy w ciemno – mówi Michał Żak – prezes i trener kadry reprezentacji miasta.