Bielsko-Biała Sport

Rewolucja i kontrrewolucja w siatkarskim BKS-ie

Fot. BKS

Aleksandra Jagieło dopiero co została prezesem siatkarskiego BKS-u, ale jej radość – jak sama mówi – nie trwała długo. Bo rada nadzorcza, która ją powołała, została właśnie odwołana!

Była znakomita siatkarka została powołana na stanowisko prezes klubu 6 marca. – Niestety moja radość nie trwała długo, bowiem w dniu 10 marca 2020 roku otrzymałam informację o odwołaniu przez Zarząd Stowarzyszenia BKS „STAL” członków Rady Nadzorczej Bialskiego Klubu Sportowego S.A., przez których zostałam wybrana do objęcia sterów Spółki. To właśnie te osoby zwróciły uwagę na fatalną kondycję finansową Spółki i zdecydowały o odwołaniu jej poprzedniego Prezesa Pana Andrzeja Pycia. Wygląda więc na to, że w ten sposób zostali ukarani za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Na ich miejsce zostały powołane osoby, które doprowadziły do tej dramatycznej sytuacji finansowej Spółki. Nie mam żadnego zaufania do obecnego składu Rady Nadzorczej. W tej sytuacji rozważam różne kroki – mówi Jagieło w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej klubu. Jednym z powołanych do nowej Rady Nadzorczej jest były prezes BKS-u Andrzej Pyć. – Pozostanie w tym układzie struktury spółki jest dla mnie nie do przyjęcia – deklaruje Aleksandra Jagieło.

Co dalej? Na razie nie wiadomo. Sprawę opiszemy szczegółowo w najnowszej “Kronice Beskidzkiej”. Sprawy sportowe schodzą w tej sytuacji na dalszy plan, zwłaszcza że właśnie zawieszono – do odwołania – rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o