Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rewolucja na rynku motoryzacyjnym

Napęd hybrydowy w samochodach–rewolucja na rynku motoryzacyjnym.

Rynek motoryzacyjny coraz mocniej rozwija się w kierunku elektromobilności. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się samochody hybrydowe. Napęd hybrydowy zrewolucjonizował branżę automotive i jest dziś głównym wyborem kierowców na drodze do elektromobilności. Co zatem wyróżnia samochody hybrydowe?

Na początek warto skupić się na tym, czym właściwie jest hybryda? Napęd hybrydowy w samochodzie stanowi połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Najbardziej zaawansowana jest pełna hybryda, w której silnik elektryczny pełni kilka ważnych funkcji: napędza samochód, wspomaga silnik spalinowy, a także odzyskuje energię podczas hamowania. To wszystko sprawia, że zużycie paliwa jest niewielkie i może wynosić nawet ok 3 ltr/100km. Takie rozwiązanie występuje w nowym MINI Countryman Cooper SE ALL4.

Jak to wygląda w praktyce: podczas jazdy pełną hybrydą, gdy akumulatory zasilające silnik elektryczny są naładowane, silnik spalinowy jest wyłączony. Gdy zgromadzone zasoby prądu są na wyczerpaniu, jednostka spalinowa uruchamia się automatycznie i napędza generator prądotwórczy, zasilający jednostkę elektryczną. Dzięki temu możemy kontynuować jazdę bez konieczności ręcznego ładowania akumulatorów.

Do najważniejszych zalet samochodów o napędzie hybrydowym zalicza się: niższe spalanie, niż ma to miejsce w przypadku aut z tradycyjnym silnikiem benzynowym. Jest to szczególnie zauważalne podczas jazdy po mieście. Dużym plusem jest także możliwość przejechania kilkudziesięciu kilometrów „na samym prądzie”. Przy samochodach hybrydowych nie ma konieczności robienia częstszych przeglądów. Warto także wspomnieć o proekologiczności samochodów z napędem hybrydowym, które są niskoemisyjne i nie zanieczyszczają środowiska w takim stopniu, jak samochody posiadające wyłącznie silnik spalinowy.

Wspomniany MINI Countryman to pięciodrzwiowy SUV o mocy 213 KM, który już w wersji podstawowej wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, napęd na 4 koła oraz reflektory w technologii LED. Jazda w trybie elektrycznym dostarcza wiele emocji, ponieważ na odcinek ok. 50 km, zamienia samochód na w pełni elektryczny. Proces pełnego naładowania z domowego gniazdka w garażu trwa ok. 6 godzin. Czas ten możemy znacznie skrócić korzystając z miejskich stacji ładowania, np. w Galerii Sfera w Bielsku-Białej, gdzie samochód naładujemy zupełnie bezpłatnie (dzięki uprzejmości dealera BMW i MINI Sikora) podczas robienia zakupów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym przedstawione zostały wszystkie podstawowe informacje i zalety samochodu hybrydowego.

Więcej informacji o MINI Countryman Hybrid pod linkiem: https://poznajmini.pl/MINI_Sikora_Kampania_Nowe_MINI_Countryman_Hybryda_Plug_In

Tecza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kri_
Kri_
5 miesięcy temu

Hybryda to ślepa uliczka – ślad węglowy większy niż diesla

Geodeta
Geodeta
5 miesięcy temu

Koszty serwisowania hybryd sa większe niż oszczędność paliwa;)))

Joanna
Joanna
5 miesięcy temu

Kultowe auta, dla wybranych gustów.
Hybryda jak najbardziej tylko cena nadal zaporowa.

Mięso
Mięso
5 miesięcy temu

Samochód elektryczny, albo takie hybrydowe mini to fura dla prawdziwego twardziela z brodą i jakimś kucykiem na głowie. Koniecznie musi mieć rurki od dużo młodszej siostry i pić sojowe late…