Wydarzenia Bielsko-Biała

Rewolucyjne przedsięwzięcie BCK. Cel – rozwój branży muzycznej

Konferencja prasowa w BCK, podczas której mówiono o szeregu nowych przedsięwzięć i wydarzeń, w tym „Base to do”. Fot. Marcin Kałuski

„Base to do” to nowe, rewolucyjne przedsięwzięcie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, które ma na na celu rozwój branży muzycznej w naszym regionie.

– To inicjatywa skierowana dla młodych, nie tylko wiekiem, ale i stażem, próbujących odnaleźć się na scenie muzycznej. Będzie to takie „crossowanie” informacji i doświadczeń z osobami, które na co dzień pracują w branży muzycznej. Przedstawiciele Kayaxu, pracujący na różnych odcinkach wprowadzania artysty na rynek, opowiedzą o marketingu takiego przedsięwzięcia, streamingach, umowach i samej produkcji. Myślę, że będzie to bardzo ciekawe, a młodzi ludzie otrzymają dużą wiedzę i bazę, na podstawie której ruszą do przodu ze swoją karierą – tłumaczy Małgorzata Chełchowska-Rak, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury.

Pierwszym krokiem będzie konferencja dotycząca przyszłości branży muzyki, zaplanowana na 31 października bieżącego roku w BCK. Gospodarzem imprezy będzie polski dziennikarz telewizyjny i radiowy, niezależny publicysta Hieronim Wrona. Zaproszeni prelegenci to prawdziwi mistrzowie w swoich dziedzinach. Są wśród nich: Atau Tanaka, absolwent Harwardu i Uniwersytetu Stanforda, który będzie mówił o interakcji człowieka w procesie twórczym ze sztuczną inteligencją i możliwościach jej wykorzystania, Robert Gajewski (Kayax), który opowie o współpracy między managerem i artystami, Kasia Stokłosa (Kayax) zajmująca się marketingiem, Daniel Kuśnierzak (Kayax) zajmujący się wyszukiwaniem talentów na rynku i ich promocją oraz przedstawiciele Good Taste Production, którzy opowiedzą o konstruowaniu tras koncertowych oraz organizowaniu pojedynczych wydarzeń.

Tydzień później, 7 listopada, odbędą się konsultacje z branżą muzyczną dotyczące projektowania funkcjonalnego przestrzeni dla muzyków. Przestrzeń ta składać będzie się z sali prób, studia nagraniowego i powierzchni warsztatowej.

W ramach „Base to do” organizowane będą ponadto koncerty i mniejsze eventy. BCK nawiązał już współpracę z instytucjami w Zjednoczonym Królestwie – Oh Music! w Belfaście oraz Local Music z Leeds.

– W przyszłym roku planujemy rozpocząć cykl warsztatów dla początkujących menadżerów muzycznych. Trwają rozmowy z partnerami zagranicznymi i formułowana jest ostateczna wersja programu. Więcej będziemy mogli opowiedzieć podczas pierwszej konferencji „Base to do” – wyjaśniają pomysłodawcy.

google_news