Na sygnale Żywiec

Rezerwiści w żywieckiej komendzie

Zdjęcia: KPP w Żywcu

Z pewnością mieli inne plany na niedzielę, ale musieli stawić się w żywieckiej komendzie policji. I odbyć dwunastogodzinne ćwiczenia dla rezerwistów.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-19”. Wzięło w nich udział dwudziestu rezerwistów z miejscowej wojskowej komendy uzupełnień. Ich rola polega na wzmocnieniu policyjnej kadry w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Podobne ćwiczenia prowadzone były równolegle w wielu innych komendach na terenie całego kraju.

– Głównym założeniem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych policji przewidzianych do militaryzacji, doskonalenie funkcjonowania punktów kontrolno-informacyjnych czy wydawania wyposażenia i umundurowania – wyjaśnia Mirosława Piątek, rzecznik żywieckiej policji.

Rezerwistów przywitał komendant Michał Łukasik. Następnie zostali oni zapoznani z policyjnymi obowiązkami, sprzętem i uzbrojeniem. Wzięli także udział w wykładach poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy, ochrony informacji niejawnych i posługiwania się bronią.

navigate_before
navigate_next

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WKP
WKP
1 rok temu

cyrk na kółkach