Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rodzaje nowoczesnych schodów

Dzięki rozwojowi architektury nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie spróbować poeksperymentować ze schodami. Przestały już one pełnić jedynie praktyczną funkcję. Nowocześnie wykonane szybko staną się integralnym elementem danego mieszkania, a przy tym świetnie będą się komponować z przyjętą aranżacją.

Schody industrialne

Z czym kojarzą się wnętrza wykonane w stylu industrialnym? Oczywiście z subtelnym wykonaniem i korzystaniem z przedmiotów, które w innym przypadku okazałyby się zbędne, a w tym konkretnym perfekcyjnie dopełniają całość. Dlatego warto w takiej aranżacji postawić na schody z drewna, którym będą towarzyszyć elementy również wykonane z tego materiału. Pomysł ten pozwoli na ocieplenie przestrzeni schodowej, niejako odseparowując ją od industrialnego chłodu.

Schody lewitujące

Jest to wybór z pozoru zbyt nowatorski, aby można go było wprowadzić do domu, lecz mimo wszystko jak najbardziej realny. Wszystko dzięki użyciu wsporników, będących samodzielnymi stopniami, które wystają ze ściany. Są one w głównej mierze podparte metalowymi belkami, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o wytrzymałość konstrukcji. Pomysł ten z pewnością sprawdzi się wśród miłośników radykalnego minimalizmu, oczywiście, jeśli ci nie są rodzicami.

Białe schody

Niemal futurystyczne wnętrza rządzą się zupełnie innymi prawami od pozostałych. Stąd nikogo nie powinno dziwić, że w ich przypadku stosuje się dość niecodzienne rozwiązania. Jednym z nich jest pomysł na białe, krystalicznie czyste i proste w estetyce schody. W ich przypadku wykorzystano grube szkło, które zastępuje balustradę. Żeby jednak nie było zbyt prosto, nie służy ona do podpierania się dłoni, lecz do ochrony krawędzi schodów.

Metalowe schody

Tego typu nowoczesne schody opierają swoją konstrukcję na solidnych belkach, które mają na celu stabilne utrzymanie stopni. Z metalu wykonana jest również balustrada, podpierana na niewielkiej ilości słupkach. Mimo że nie zabezpiecza ona przed na przykład spadnięciem, to nie oznacza to, że takie schody można uznać za niebezpieczne. Zaleca się umieszczenie ich w dużych powierzchniowo i estetycznych przestrzeniach.

Schody kręcone

Jeśli potrzebujemy schodów do niewielkich, ciasnych przestrzeni, wymagających wykorzystania każdego wolnego centymetra, to te stanowią remedium na tego typu zapotrzebowanie. Trzeba pamiętać, że w ich przypadku najważniejsze nie jest praktyczne zastosowanie, lecz wygląd, którego w żadnym razie nie sposób im odmówić. Najlepiej zamontować je w poczet wnętrza utrzymanego w rustykalnych klimatach.

Nowoczesne schody kręcone Nice 1 od FontanotShop

Podsumowanie

Szeroka gama nowoczesnych schodów sprawia, że nie warto tkwić w tej kwestii w tradycyjnych rozwiązaniach. Zdecydowanie lepiej postawić na nieco domowej awangardy.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majka
Majka
2 lat temu

Witam. Planujemy zakup rozkładanych schodów strychowych i zastanawiam się jak ten temat ugryźć. Mogliby może Państwo coś polecić z oferty schody strychowe ? Na co powinno się zwrócić uwagę? Zależy nam, żeby schody były przede wszystkim bezpieczne i wygodne.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Ciekawy nazwa, opis dla schodów lewitujących. Może by tak pokazać zdjęcie. Barierka jest czy też przepustka do lewitacji? Schody kręcone prawoskrętne czy lewoskrętne?:). Należy pokazać w komplecie zabezpieczenia przed dziećmi, myślę że dla schodów lewitujących, kręconych – bezwzględnie konieczne.