Wydarzenia Bielsko-Biała

Rośnie strażnica w Łazach

Fot. UG Jasienica

Urząd Gminy Jasienica poinformował, że o postępach w budowie nowej strażnicy OSP w Łazach.

Jak podkreślają urzędnicy dotychczasowa strażnica w Łazach wymagała gruntownego remontu i modernizacji. Ale po analizie okazało się, że lepiej będzie wybudować strażnicę od podstaw w nowym miejscu. Na jej lokalizację wybrano teren koło kościoła i szkoły. Samorządowcy dodają, że zamierzeniem wójta gminy Jasienica Janusz Pierzyny było nie tylko zastąpienie starej strażnicy, ale stworzenie w tym samym budynku miejsca do spotkań dla całej lokalnej społeczności. Obecnie budowlańcy kończą krycie dachu. Do końca sezonu budowlanego powstająca strażnica ma zostać tak przygotowana, aby w okresie późnojesiennym i zimowym można było w niej bez przeszkód prowadzić roboty instalacyjne i wykończeniowe.

Zgodnie z projektem w dwukondygnacyjnym budynku nie będzie barier architektonicznych, a osoby z problemami w poruszaniu się dotrą na piętro windą. Na parterze mieścić się będzie strażnica dla druhów z OSP, którzy do swojej dyspozycji będą mieli dwa miejsca garażowe i rozbudowane zaplecze, z miejscem zarówno na przygotowania do akcji, jak i na prowadzenie działalności szkoleniowej. Najważniejszą częścią pierwszego piętra będzie duża sala widowiskowa. Powstanie też m.in. zaplecze kuchenne i sanitarne, co pozwoli na spotkania na przykład pań z miejscowego koła gospodyń wiejskich czy innych organizacji i stowarzyszeń – zaznaczają urzędnicy z Jasienicy.

Nowa strażnica ma być gotowa pod koniec 2023 roku, a koszt budowy wyniesie ponad 6 milionów złotych.

Fot. UG Jasienica

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
2 miesięcy temu

W tej gminie się nic nie buduje nowoczesnego wszystko takie wiejskie jak cała gmina i rajcy.

rozumienie
rozumienie
2 miesięcy temu

Strażnica czyli remiza strażacka. A duża sala widowiskowa dla strażaków czy też dla Domu Kultury?, będzie filia GOK? Jednak duża sala widowiskowa powinna być do dyspozycji działalności kulturalnej w wsi.
A więc budynek wielofunkcyjny.