Wydarzenia Bielsko-Biała

Rowerowy Puchar Reksia w Bielsku-Białej. Na starcie setki dzieciaków

Dzisiaj wczesnym popołudniem na bielskich Błoniach odbył się długo wyczekiwany przez najmłodszych miłośników dwóch kółek 4. Rowerowy Puchar Reksia. Do zawodów zapisało się 300 dzieci. Zmagania odbywały się w aż siedmiu grupach wiekowych. Wszyscy dostali atrakcyjne pakiety startowe.

Oficjalny trening rozpoczął się o godz. 7.30, wówczas mali rowerzyści mogli zapoznać się z torem przeszkód. Zawody odbywały się na asfaltowym boisku na terenie Błoni Dzieci startowały w siedmiu grupach wiekowych. Najmłodsza grupa – dzieci trzyletnie i młodsze pojechały bez podziału na płeć. Wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne pakiety startowe, pamiątkowy medal, a najszybsi docenieni zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi. Honorowym patronatem imprezę objęli prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Helena Filek-Marszałek, prezes Fundacji Reksia. Po zakończeniu rywalizacji dzieci mogły spróbować swoich sił na pumptracku.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

google_news